Jump to content

Podjela nekretnine i pokretnine u izvanbračnoj zajednici!!!


Kragna

Preporučene objave

Pozdrav! Ja i moja bivša izvanbračna partnerica živjeli smo 11 godina i imamo dvije ćerke za uzdržavanje smo sada na sudu spor je u toku, ona je mene napustila i sa djecom otišla kod drugoga mi smo kupili stan na kredit koji sam ja digao bez njenog upisa kao sudužnik i želim da prodam stan ona se protivi tome ja znam da ona ima pravo na pola koje ću ispuniti kada prodam stan a da li ona može staviti neku zabranu da ne prodam stan ja sam joj ponudio da otkupi ona i njen sadašnji partner stan da me isplate pola i ja ću napustiti stan ona ni to ne želi, a također imam auto preko financijskog leasinga za koji postoji otplata još dvije godine da li ona ima pravo na taj automobil jer je leasing kuća upisana kao vlasnik, a ja korisnik leasinga. Hvala unaprijed na pomoći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Kragna je napisao:

Nije otplaćen kredit od stana

Ona može pokrenuti sudski postupak s ciljem utvrđivanja izvanbračne stečevine, odnosno svojih suvlasničkih prava, a isto tako može tražiti od suda zabilježbu spora u zemljišnim knjigama za tu nekretninu. Kako nije jasno tko ovdje plaća taj kredit od prestanak izvanbračne zajednice, a ni tko bi ga plaćao u budućnosti, poći ću od pretpostavke da to radite samo Vi s obzirom da glasi na Vas. U tom slučaju mogli od nje potraživati polovicu uplaćenih rata kredita, ali od prestanak izvanbračne zajednice, jer bi se radilo o dugu nepostojeće izvanbračne zajednice prema davatelju kredita, a kojega podmirujete Vi samostalno. Osim putem suda, možete pokušati sporazumno dogovoriti da joj isplatite polovicu vrijednosti stana, ali umanjenu za dio koji je ostao za otplatu tj. polovicu otplaćenog dijela stana.

prije 23 sati , Kragna je napisao:

leasing kuća upisana kao vlasnik, a ja korisnik leasinga

Oni su i dalje vlasnici, a uplaćenerate kredita su izvanbračna stečevina.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Ona može pokrenuti sudski postupak s ciljem utvrđivanja izvanbračne stečevine, odnosno svojih suvlasničkih prava, a isto tako može tražiti od suda zabilježbu spora u zemljišnim knjigama za tu nekretninu. Kako nije jasno tko ovdje plaća taj kredit od prestanak izvanbračne zajednice, a ni tko bi ga plaćao u budućnosti, poći ću od pretpostavke da to radite samo Vi s obzirom da glasi na Vas. U tom slučaju mogli od nje potraživati polovicu uplaćenih rata kredita, ali od prestanak izvanbračne zajednice, jer bi se radilo o dugu nepostojeće izvanbračne zajednice prema davatelju kredita, a kojega podmirujete Vi samostalno. Osim putem suda, možete pokušati sporazumno dogovoriti da joj isplatite polovicu vrijednosti stana, ali umanjenu za dio koji je ostao za otplatu tj. polovicu otplaćenog dijela stana.

Oni su i dalje vlasnici, a uplaćenerate kredita su izvanbračna stečevina.

 

Da ja i dalje plaćam sve troškove kredita i leasinga i naravno režije, kada smo kupili stan njegova vrijednost je bila 60.000 € sada mogu za njega dobiti 110.000 cca € jer sam ga u potpunosti renovirao a ostatak kredita je nekih 40.000 € prema tome ja sam joj ponudio da prodamo stan naravno od prodaje zatvaramo kredit i ostatak novca dijelimo na pola ili da ona preuzme kredit i da mene isplatio onaj dio od vrednosti stana za koji danas možemo dobiti jer zašto bi propustio šansu ako se može zaraditi koliko znam da se hipotekarni stanovi mogu kupiti u praksi se to može prodati ja ne želim da budem u tom stanu zbog negativne okoline ona je mene napustila i otišla da živi sa novim partnerom 100 m od mene 😀. Tako da me zanima da li je to izvedivo da ja prodam stan pod hipotekom. Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija