Jump to content

placanje racuna - suvlasnik/suvlasnici


rumpelstilskin

Preporučene objave

Pozdrav. Nisam siguran da ova tema pripada ovdje pa ako je nuzno molim admina da prebaci na pripadajuce mjesto.

Dakle, ja i supruga (sada pokojna) smo zivjeli u kuci u kojoj je suvlasnistvo od 75% imao njezin otac, ostatak su imali ona i brat. Kuca je izvanknjizno vlasnistvo, ne znam da li je bitno! U kuci smo bili skupa 10 godina do njezine smrti ove godine. Naravno, sve racune smo placali mi i nekakve dugove koji su ostali od podstanara koji su ranije zivjeli ovdje. 

Nakon njezine smrti naravno da je bila ostavinska rasprava, teska i mucna jer je njezin otac sa bratom trazio da ga isplatim za kucu u poprilicno visokom iznosu sto sam i napravio jer smo za 10 godina ulozili preko 60 000 eura u adaptaciju i jednostavno mu nisam htio prepustiti bez obzira na sve. I tako sam ja od njega kupio kucu, napravimo kupoprodajni ugovor, ja im dam novac i svatko svojim putem. Da bih naknadno saznao da mi je bio duzan pokazati i predati energetski certifikat sto nije ucinio, a sto je manje bitno. Takodjer sam saznao da je po zakonu on kao vecinski suvlasnik i brat u manjem dijelu bio duzan placati racune za rezije i komunalije za svo vrijeme koje smo mi skupa zivjeli u kuci, a koje smo redovno podmirivali. Ima li smisla potrazivati ta sredstva natrag unazad 5 godina kako pise u zakonu? Ili je pojeo vuk magare sa danom potpisa kupoprodajnog ugovora? Napominjem da imam sve uplatnice i sva placanja provedena preko internet bankarstva a time i dokaze da sam ja platio sve unazad 5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali bi pisanim putem (preporučeno i sa povratnicom) tražiti od njega da Vam u određenom roku podmiri dugovanje (račune koje ste platili, a koji glase na njegovo ime). Ukoliko se ogluši na dopis možete ga tužiti i tražiti povrat uplaćenih sredstava, jer bi se ovdje radilo o stjecanju bez osnova, pa je zastara 5 godina od plaćanja računa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, pretpostavljam u srazmjeru sa vlasnistvom obzirom da je supruga bila djelomicni suvlasnik. Ukoliko se oglusi jel moguca ovrha? Ili iskljucivo tuzba? 

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Trebali bi pisanim putem (preporučeno i sa povratnicom) tražiti od njega da Vam u određenom roku podmiri dugovanje (račune koje ste platili, a koji glase na njegovo ime). Ukoliko se ogluši na dopis možete ga tužiti i tražiti povrat uplaćenih sredstava, jer bi se ovdje radilo o stjecanju bez osnova, pa je zastara 5 godina od plaćanja računa. 

Da se jos nadovezem... obzirom da je on nama dopustio da zivimo u kuci, a on i brat na drugom mjestu u stanu, navodno je njihov odvjetnik rekao da oni imaju pravo traziti novac od mene za stanarinu za 10 godina. To je tocno ili nije? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, rumpelstilskin je napisao:

Ok, pretpostavljam u srazmjeru sa vlasnistvom obzirom da je supruga bila djelomicni suvlasnik

Problem je odrediti visinu potraživanja, jer ste svi stanovali na toj adresi tj. on bi to mogao prigovoriti.

prije 5 minuta, rumpelstilskin je napisao:

Ukoliko se oglusi jel moguca ovrha? Ili iskljucivo tuzba? 

Tužba, a po uspjehu u ovom sporu sa pravomoćnom i ovršnom presudnom, moguće je pokrenuti ovrhu.

prije 6 minuta, rumpelstilskin je napisao:

obzirom da je on nama dopustio da zivimo u kuci, a on i brat na drugom mjestu u stanu, navodno je njihov odvjetnik rekao da oni imaju pravo traziti novac od mene za stanarinu za 10 godina. To je tocno ili nije?

Pa on Vam je dopustio da besplatno koristite nekretninu. Znači nije bio u pitanju ugovor o najmu čije ugovorne odredbe o najamnini niste ispunili. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija