Jump to content

Prijetnja


Davorzg1

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me jedna informacija.

Nisam u dobrim odnosima sa ocem i stalno se dira u moju familiju. Neki dan sam mu zaprijetio ako nas ne pusti na miru da cu njegovim sestrama reci cime se bavi, na sto mi je on napisao u poruci: ne znas ti sta te ceka, misli na sina.

 

sto sam naravno shvatio kao prijetnju na mog sina od 2 godine. Zanima me da li je to dovoljno da podnesem kaznenu prijavu za prijetnju.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazneno djelo Prijetnje je opisana u čl 139. KZ RH-a (vidi ovdje ).

 Poruka može bit dvosmislena, a ne znamo ovdje širi kontekst svega. Ono što uvijek možete napraviti je otići i prijaviti to i od policije zatražiti da se otac upozori, bez podnošenja kaznene prijave, pa ako se ponovi to sa nekim uvjerljivijim riječima ili postupcima koji opisuju gore navedeni čl. 139.,  prijava će biti vjerodostojnija. Također, za podnošenje kaznene prijave je bitno da doživljavate prijetnju ozbiljno, te je takvo što je dobro prijaviti odmah, a ne nakon nekoliko dana "vaganja". 

Obzirom da ste otac i sin, upoznajte se i sa odredbama Zakona o zaštiti nasilja u obitelji ovdje, osobitom čl. 10.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija