Jump to content

Darovnica


MZ1995

Preporučene objave

Molim za savjet. Napisala sam darovnicu u kojoj djed meni daruje zemljište i ovjerili smo u jb.Nije bilo potrebe da darovnicu sastavlja odvjetnik. Pri upisu u zemljišnik gđa mi je rekla da napravim aneks ugovora odnosno da se ubaci dio "darovatelj uvodi mene kao daroprimatelja". U kojem dijelu darovnice to navodim? Ne znam značenje "uvodi" u primjeru darovnice. 

Zahvaljujem na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 52 minuta, Spitfire je napisao:

Ako imate u ugovoru dio gdje se govori da "Obdarenik sa zahvalnošću i u cijelosti prihvaća darovanje, u aneksu ugovora ćete napisati da se čl.x nadopunjuje te sada glasi "(prethodni tekst članka), a darovatelj odarenika uvodi u posjed nekretnine koja je predmet ugovora odmah.

 

Hvala Vam puno na pomoći. Dakle mijenjam samo taj dio, a onaj gdje opisujem K.Č.,Z.U.i u kojem sam odnosu s darovateljem ostaje isti? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam sastav vašeg ugovora no ovdje imate primjer jednoga pa možete usporediti na što sam mislio i kako sačiniti aneks. U svakom slučaju, ako vam se to čini prekomplicirano možete u aneksu navesti da se u ugovoru o darovanju od dana xy, ovjerenog od stane JB XY pod brojem xxxx, ispod članka Y dodaje članak Ya s navedenim tekstom o uvođenju u posjed. Sve ostale odredbe ugovora ostaju kakove jesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 29. 10. 2021. at 12:06, Spitfire je napisao:

Ako imate u ugovoru dio gdje se govori da "Obdarenik sa zahvalnošću i u cijelosti prihvaća darovanje, u aneksu ugovora ćete napisati da se čl.x nadopunjuje te sada glasi "(prethodni tekst članka), a darovatelj odarenika uvodi u posjed nekretnine koja je predmet ugovora odmah.

 

Da li ovakav ugovor je točan za upis u zemljišnik? 

Screenshot_20211030_145939.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Heh, čini mi se da ste se vi malko pogubili :-). Ovakav ugovor bi bio dobar da nema tč. IV nego da sve to piše u tč.II.

Vama treba aneks ugovora u kojem navodite ono iz tč. IV, a sam aneks je nešto što se veže uz postojeći ugovor i u njemu se nešto dodaje ili mijenja.

Dakle, vama treba nešto ovakovo,

Pero Perić iz...... (u daljnjem tekstu Darovatelj) i 

Đurđa Đurić iz........., (u daljnjem tekstu Obdarenik)

sklapaju 

ANEKS UGOVORA O DAROVANJU NEKRETNINA

I. Ugovorne strane su suglasne da su dana xy sklopile UGOVOR O DAROVANJU NEKRETNINA koji je potpisan i ovjeren kod javnog bilježnika Marka Marića iz XY, pod brojem OV-xxxx.

II. Ugovorne strane su suglasne da se točka II. Ugovora o darovanju nekretnina dopunjuje i sada glasi "Obdarenik sa zahvalnošću i ucijelosti prihvaća darovanje iz točke I. ovog ugovora a Darovatelj uvodi Obdarenika u posjed nekretnine iz točke I. odmah po potpisu ugovora. 

III. Sve ostale odredbe Ugovora o darovanju ostaju iste.

U_____________, dana____________________

Darovatelj                                                                                            Obdarenik

 

I taj aneks isto ovjerite kod JB te ga priložite uz Ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija