Jump to content

Rješenje o ukidanju vozačke dozvole x2


Nbr7340

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Pred skoro dvije godine pisao sam vam kako su mi rješenjem ukinuli vozačku dozvolu zbog negativnih bodova. 
 

Rjesenje o ukidanju vozačke ističe za otprilike 3 mjeseca. Danas sam se uputio u MUP kako bi provjerio imam li neplaćenih kazni, te iste platiti kako bi mogao uredno ponovo polagati vozački ispit i podignuti vozačku. 
 

Na šalteru sam doživio šok;

Sluzbenica mi savjetuje da ne idem polagati. 
Zasto? 
Naime, ja sam nakon tog rješenja zaustavljen dva puta još. I to odmah nakon sto je rješenje bilo pravomoćno. Za to sam bio na prekršajnom sudu i tamo su me podržali, nisu nasli otegotne okolnosti, ublažili mi novčanu kaznu i rekli su mi da mogu i produžiti zabranu polaganja na još godinu, ali da to neće napraviti i da sljedeći put ako se isto dogodi da će biti veće sankcije. Ja od tada nisam sjeo za volan, nisam imao nikakve prekršaje i računao sam s obzirom da mi je sudac rekao da neće produživati zabranu polaganja da je to to i platio sam kaznu koju sam tada dobio. 
Danas službenica govori da imam novih 12 bodova, da su ti prekršaji pravomoćni od 8/2021 te da su tada upisani bodovi.
Sluzbenica mi je rekla da nakon sto istekne ovo staro rješenje, da ona tada odmah mora pisati novo rješenje (2godine) samo da će biti malo drugačije jer ne moram vraćati vozačku posto je nemam ali sankcije su iste. 

Moram vam priznati da sam stvarno očajan sada… prije nego su mi prvi put ukinuli vozačku sam imao mjeru od 3 mjeseca, kada je ona prošla, dobio sam rješenje o ukidanju vozačke, sada kad istekne ovo rješenje opet ću dobiti novo, dakle 4 godine i 3 mjeseca 🤦🏻
 

Pretpostavljam da nema nikakvog lijeka za moju situaciju ali eto barem da znate šta se sve može dogoditi… 

Lp svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Nbr7340 je napisao:

Naime, ja sam nakon tog rješenja zaustavljen dva puta još. I to odmah nakon sto je rješenje bilo pravomoćno. 

 prije nego su mi prvi put ukinuli vozačku sam imao mjeru od 3 mjeseca, kada je ona prošla, dobio sam rješenje o ukidanju vozačke, sada kad istekne ovo rješenje opet ću dobiti novo, dakle 4 godine i 3 mjeseca 🤦🏻
 

Pošto si 2 puta uhvaćen dok si imao ukidanje vozačke (valjda) matematika bez vožnje bit će drugačija.Za prvi put ti sudac možda može oprostiti zabranu a za drugi put bi morao dat najmanje 6 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. 

Sudac je odlučio kako je odlučio, a to je da neće dati dodatnu zabranu jer je našao olakotne okolnosti. 
Na jednom ročištu su bila oba predmeta (dva zaustavljanja za vrijeme dok je vozačka poništena), i odlučeno je tako. 
Ovdje Vam pišem iskreno, nemam potrebu lagati, zaustavljen sam dva puta i sudac je odlučio kako sam i napisao. 
Napravio sam dodatne provjere, zvao MUP nadležan za vozačke dozvole i sve oko ukidanja vozačkih dozvola. Potvrdili su mi da imam 12 negativnih bodova koji su upisani u 8/2021.

Isto su mi potvrdili da će se napraviti novo rješenje kojem će mi onemogućiti izdavanje vozačke dozvole na rok od dvije godine, i to nakon sto istekne trenutno aktivno rješenje. 
 

Mislim, odnosno siguran sam da nema drugačijeg ishoda, Morat ću čekati dodatnih dvije godine. 

Ako neko na forumu zna za nekog jakog odvjetnika vezano uz promet i oko moje situacije, molim vas da mi preporučite. 
 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MUP na presudu ima pravo žalbe.Da li su se žalili ne znam.

Kao ni za prvi puta kad su donijeli rješenje ne postoji odvjetnik koji bi ti "sredio" neukidanje vozačke još 2 godine.

Prosto i jednostavno, 2 puta su te zaustavili dok ti je bila na snazi ukinuta vozačka.To tj.taj prekršaj (objedinjen) si priznao na sudu, valjda jesi kad je sudac bio "milostiv".Pošto je prekršaj bio zakonit na temelju istog je donesena presuda i nakon nje upisani bodovi.Nakon xx bodova ide ukidanje vozačke.Sve 100% pravno riješeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija