Jump to content

Uznemiravanje porukama


mitraos

Preporučene objave

Poštovani, molim za savjet/pomoć.

Nakon 10 godina, kontaktirao me bivši školski kolega za pomoć. Nepokretan je(36 god, distrofija mišića), u krevetu već jako dugo i htio je da mu nađem nekoga da mu pomaže. Ja sam pritom mislila da želi pomoć fizioteraperuta, med.sestre... Dom bi bio idealan s obzirom na stanje. Međutim on bi htio ženu koja će biti 24h sata sa njim. Dom ne dolazi u obzir jer to nikako ne želi. S obzirom da nemam što za ponuditi osim potražnje stručne pomoći - postao je iznimno gnjevan i naporan te me malo malo uznemirava sa porukama. Odbila sam mu pomoći jer na bilo koji moj prijedlog je dobio napad bijesa. Sada me sustavno uznemirava porukama. Broj mobitela se može blokirati, ali nažalost na facebooku otvara stalno novi profil i šalje poruke koje me uznemiravaju. Upozorila sam ga da ću poduzeti mjere bude li nastavio, par mjeseci je prestao i sad opet je krenuo. Koji je Vaš savjet? Otići na policiju? Prijaviti ga? Angažirati odvjetnika? Potražiti njegovog skrbnika ako ga uopće ima?

 

Hvala unaprijed na odgovorima!

Ivana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, kako Vam je Borbena savjetovala, uz prijedlog da obavezno čuvate sve što Vam šalje i ne odgovarate mu ni na što. Možda će Vam, zlu ne trebalo, biti potrebno kao dio dokaznog materijala.

Ipak, ako je osoba nepokretna, možda bi bilo dovoljno ignorirati dovoljno dugo dok ne prestane.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Borbena7 je napisao:

Možda da se za početak obratite nadležnom CZSS, te da ih upoznate sa situacijom, pa ukoliko osoba ima imenovanog skrbnika da se na taj način pokuša djelovati. I svakako bilo bi dobro blokirati svaki novootvoreni profil na FB, ali bez prethodnog raspravljanja s njim.

Hvala na savjetu :)

prije 17 sati , Borbena7 je napisao:

Možda da se za početak obratite nadležnom CZSS, te da ih upoznate sa situacijom, pa ukoliko osoba ima imenovanog skrbnika da se na taj način pokuša djelovati. I svakako bilo bi dobro blokirati svaki novootvoreni profil na FB, ali bez prethodnog raspravljanja s njim.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija