Jump to content

Kupoprodaja nekretnine putem kredita banke.


Karlo46

Preporučene objave

Prodajem nekretninu kupcu koji diže stambeni kredit u banci. Da li ima netko da mi može opisat korake po kojima se to odradjuje.

Ja sam prodavatelj, zanimaju me točno koraci nakon predugovora i odobrenja kredita kupcu.

Točnije nakon šta solemniziramo ugovor o kupoprodaji kada kupac postaje vlasnikom nekretnine. Da li automatski čim je potpisan ugovor ili nakon šta prodavatelju bude isplačen novac od strane banke. Da li banka isplačuje novac direktno prodavatelju ili ga isplačuje kupcu pa kupac isplačuje prodavatelju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kupac postaje vlasnik onog trena kad nadležni zk sud donese rješenje o upisu prava vlasništva, a preduvjet za to jest podnesen zahtjev sa priloženim ugovorom i tabularnom koji su pravno valjani. Tabularna izjava je dokument u kojem prodavatelj potvrđuje da je isplaćen i da dozvoljava kupcu da se uknjiži. Bez tabularne izjave sud će odbiti uknjižbu i upisati samo predbilježbu prava vlasništva.

https://www.progreso.hr/blog/stambeni-krediti-procedura/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. nađeš nekretninu;

2. odeš u banku dobiti ponudu kredita po toj cifri (vidjeti zadovoljavaš li uvjete, odgovara li im objekt i sl.);

3. sklopiš predugovor s prodavateljem (ne mora biti ovjeren što se tiče banke);

4. u banci podneseš zahtjev za kredit (prilažeš predugovor, ZK izvatke od tog dana (verificirane kopije se mogu skinuti preko neta, ništa se ne plaća) i dr. dokumente koje banka traži (potvrde o zaposlenju i platne liste, ponudu osiguranja nekretnine, izjave o bračnoj stečevini i dr.);

5. banka ti javi da je kredit odobren;

6. sklopiš ugovor s prodavateljem i odneseš ga u banku, solemniziraš ugovor o kreditu, a tad im odneseš i druge papire koji im trebaju (opet verificirane ZK izvatke od tog dana, policu osiguranja nekretnine i dr.),

7. banka isplaćuje novac prodavatelju, a on ti daje tabularnu izjavu;

8. upisuješ se (to sad možeš odraditi preko javnog bilježnika, košta nekih 200-njak kuna, doneseš im ugovor i tabularnu, potpišeš zahtjev, a oni sve dalje odrade).

 

Mislim da nisam ništa preskočio...:misli:

 

P.S.: Sad vidim da si ti prodavatelj, pa samo pročitaj iz drugog kuta.:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija