Jump to content

Udio 1/3


Helena1986

Preporučene objave

Pozdrav.

Imamo problem. Po ostavinskoj  raspravi u svezi obiteljske kuće naslijedili smo : brat 1/3 ja 1/3 i majka polovicu.

Sa obzirom da je moj brat zauzeo cijeli kat i ponaša se kao da je sve njegovo i kao da je nemam u tom katu udio 1/3. Mene zanima što mogu sudski poduzet po tom pitanju.

Da napomenem brat govori da me nema sa čime isplatiti i ne zeli nikakvi dogovor. Zanima me da li mogu zahtijevati da on više ne stanuje na tom katu pošto meni pripada ta 1/3. Da napomenem ja ne zivim u toj kući ali svejedno ne zelim da on bude u kući gdje ja imam prava sa obzirom da me nema odkud isplatiti.

Hvala lijepa!

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 29. 11. 2021. at 8:55, Helena1986 je napisao:

Pozdrav.

Imamo problem. Po ostavinskoj  raspravi u svezi obiteljske kuće naslijedili smo : brat 1/3 ja 1/3 i majka polovicu.

Sa obzirom da je moj brat zauzeo cijeli kat i ponaša se kao da je sve njegovo i kao da je nemam u tom katu udio 1/3. Mene zanima što mogu sudski poduzet po tom pitanju.

Da napomenem brat govori da me nema sa čime isplatiti i ne zeli nikakvi dogovor. Zanima me da li mogu zahtijevati da on više ne stanuje na tom katu pošto meni pripada ta 1/3. Da napomenem ja ne zivim u toj kući ali svejedno ne zelim da on bude u kući gdje ja imam prava sa obzirom da me nema odkud isplatiti.

Hvala lijepa!

Lp

 

Kao prvo nemoguća je takva podjela imovine, za pretpostaviti je da je majka ima svoju 1/2 a sa vama nasljedila još 1/3, iz čega proizlazi da majka ima 4/6 dijela a vi sa bratom svaki po 1/6 dijela. Idealno bi bilo uspostava etaznog vlasništva, ako je moguca, pa dobijete svoju 1/6 i tada je to vaš zasebni dio, ako nije moguće tada da Vas isplate za vas dio, dogovorom, ili darovanje, eventualno mozda ugovor o najmu,  a u protivnom zadnja opcija je razvrgnuće suvlasničke zajednice diobom kod suda, sudska prodaja ukupne nekretnine.

uređeno: od trozubac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija