Jump to content

Otkaz ugovora o kreditu


Keti1969

Preporučene objave

Poštovani,

 

Danas sam od strane banke  zaprimila poštom otkaz ugovora o kreditu .

Pod točkama dopisa 

1 . Banka kao kreditor jednostrano otkazuje ugovor 

3. Radi podmirenja dospjelih obveza Banka će pokrenuti ovrhu na svim stvarima i pravima koji su u vlasništvu Korisnika kredita 

 

Zanima me slijedeće na koji način ide daljnji postupak , preko javnog bilježnika ili sudskim postupkom te koji otprilike vremenski rok je do donošenja odluke o ovrsi tj zapljeni. 

Slijedeće što me zanima je ukoliko do pokretanja predmeta i donošenja odluke uspijem jedan dio iznosa uplatiti je li ovaj današnji dopis važeći u postupku ili je banka svaki put dužna poslati novi sa umanjenim dugom ? 

U osobnom vlasništvu nemam nekretnine , jedina pokretnina je osobni automobil iz 2013 čija je tržišna cijena danas cca 20.000,00 kn ( dug banci 109.000.00 kn ). 

 

Unaprijed zahvaljujem

 

Srdačan pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Keti1969 je napisao:

Zanima me slijedeće na koji način ide daljnji postupak , preko javnog bilježnika ili sudskim postupkom te koji otprilike vremenski rok je do donošenja odluke o ovrsi tj zapljeni. 

Preko JB, koji donosi rješenje o ovrsi, a po njegovoj pravomoćnosti to je ovršna isprava podobna za naplatu.

prije 2 minuta, Keti1969 je napisao:

Slijedeće što me zanima je ukoliko do pokretanja predmeta i donošenja odluke uspijem jedan dio iznosa uplatiti je li ovaj današnji dopis važeći u postupku ili je banka svaki put dužna poslati novi sa umanjenim dugom ? 

Važeći je, samo se sa uplatama dugovanje ažurira, ali se ne pokreću nove ovrhe.

prije 3 minuta, Keti1969 je napisao:

U osobnom vlasništvu nemam nekretnine , jedina pokretnina je osobni automobil iz 2013 čija je tržišna cijena danas cca 20.000,00 kn ( dug banci 109.000.00 kn ). 

Vjerojatno će ići na ovrhu preko FINA-e ili plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 38 minuta, Borbena7 je napisao:

Preko JB, koji donosi rješenje o ovrsi, a po njegovoj pravomoćnosti to je ovršna isprava podobna za naplatu.

Važeći je, samo se sa uplatama dugovanje ažurira, ali se ne pokreću nove ovrhe.

Vjerojatno će ići na ovrhu preko FINA-e ili plaće.

Hvala Vam !

Da, zaboravila sam napisati da mi je račun blokiran jer zadnjih godinu dana nisam uspjevala uplaćivati cijele rate pa se nakupilo i kamata pa zbog toga pitam hoće li možda onda ići na zapljenu stvari ? 

 

 

upravo sad, Keti1969 je napisao:

Hvala Vam !

Da, zaboravila sam napisati da mi je račun blokiran jer zadnjih godinu dana nisam uspjevala uplaćivati cijele rate pa se nakupilo i kamata pa zbog toga pitam hoće li možda onda ići na zapljenu stvari ? 

 

 

Možda imate info zakoliko cca vremenski JB donosi odluku o rješenju ?

 

Hvala puno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Keti1969 je napisao:

pa zbog toga pitam hoće li možda onda ići na zapljenu stvari ? 

Mogu tražiti od suda promjenu predmeta i sredstva ovrhe. Ispunjeni su uvjeti za odobravanje ovakve promjene.

prije 16 sati , Keti1969 je napisao:

Možda imate info zakoliko cca vremenski JB donosi odluku o rješenju ?

 

Odmah po proteku roka od 15 dana po čl. 281. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija