Jump to content

Otkaz ugovora o radu


Zoom55556

Preporučene objave

Poštovani,

radim u firmi dvadeset godina na radnom mjestu voditelja.Imam ugovor na neodređeno vrijeme, direktor me zvao na razgovor i nudi mi da potpišem novi ugovor za radno mjesto sa nižom plaćom.Radno mjesto koje radim obavljaju i druge kolege sa manje staža i rada na tom radnom mjestu i njih se ne dira.Koja su moja prava i kako da ih obranim.Naime prijeti mi se otkazom ako ne potpišem novi ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju, poslodavac će pokrenuti postupak otkazivanja s ponudom izmijenjenog ugovora. S obzirom da vi nećete prihvatiti ponudu, ugovor o radu će se otkazati nakon isteka otkaznog roka. Vama preostaje osporavati pred sudom dopuštenost takvog otkaza. Poslodavac bi morao imati opravdan financijski razlog da vam više ne može ponuditi istu plaću. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Zoom55556 je napisao:

direktor me zvao na razgovor i nudi mi da potpišem novi ugovor za radno mjesto sa nižom plaćom

Niste dužni ništa odmah potpisati. Treba dobro proučiti što Vam se nudi i s kakvim obrazloženjem se to traži. 

 

prije 10 sati , Zoom55556 je napisao:

Poslodavac nema financijski opravdan razlog

A koje je onda obrazloženje poslodavca?

prije 10 sati , Zoom55556 je napisao:

Znate li koliko traju ovakvi sporovi?

Ovisi o puno toga, ali računajte bar godinu dana i više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija