Jump to content

Poziv za svjedoka - poslan na krivu adresu


DSc

Preporučene objave

Pozdrav,

imam tehničko pitanje. Pozvan sam kao svjedok (optuženik traži moje svjedočenje) u slučaju kaznenog djela prijetnje. Nakon što sam čuo za prijetnje od kolega, prenio sam žrtvi informacije i ona je pokrenula tužbu, dakle nisam direktni svjedok. Pozvana su i tri direktna svjedoka. Poziv na svjedočenje dostavljen je na žrtvinu adresu te uručen njoj u ruke, ona potpisala i obavijestila me. Iz toga što ja mogu reći o tome je da sam čuo prijetnju i prenio je i to ne smatram relevantnim za tijek/ishod postupka. S obzirom da me optuženik želi dovesti u nelagodnu situaciju iz koje će u budućnosti sigurno imati motiv da me maltretira nemam volje svjedočiti (mogu li to reći na sudu).

Mogu li se oglušiti na dostavljeni poziv? Uz argumente da poziv nisam dobio na adresu gdje stanujem niti je uručen osobno meni, što smatram određenom povredom prava svjedoka (nisam upućen u taj dio prava).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poziv je trebao doći tebi direktno, ne preko druge osobe. Što se tiče toga, nisi ga ni primio.

Ako ti je pravilno uručen, moraš se odazvati i moraš svjedočiti (možeš odbiti samo ako si u srodstvu s osumnjičenikom ili ako bi svjedočenjem sebe izvrgnuo kaznenom progonu), a sad, koliko se sjećaš događaja, to ti najbolje znaš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene jednom priveli na sud, banuli na radno mjesto i ajmo.
Svi gledaju wtf.

Rekoh pojma nemam o čemu se radi, nikakvu poštu nisam dobio.

Gledamo papire, poslali poziv na staru adresu. A na novoj boravim preko 15 godina sa uredno prijavljenim

prebivalištem od prvog dana, svi papiri uredno glase na adresu prebivališta.

 

Rekoh vidite, greška je.

Kažu oni da, je, ali mi imamo nalog i moramo te privesti a kasnije se žali :)

I tako bi, ode ja la pa-pa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija