Jump to content

Dobivanje potvrde o prebivalistu


RadmilaZg

Preporučene objave

Dobro vece, postovanje Legalis team i svima koji citaju,

Jedan od dokumenata koje moram priloziti uz dokumentaciju kojom trazim dio moje ustedjevine u inozemstvu je potvrda o prebivalistu, u Zg.

U MUP-u mi nisu dozvolili da udjem jer nemam covid potvrdu. Ja sam od osoba koje vjerujuju u ljudska prava, jedno je i pravo na slobodu.

Da li je/Koliko je obveza imanja covid potvrde za dobivanje dokumenta zakonska? Smatram da imam pravo izbora u vezi testiranja, cijepljenja, stoga i trazenja potvrde.

Molim odgovor na koji nacin mogu dobiti potvrdu o prebivalistu. Napominjem da nemam osobu od povjerenja da je ovlastim da to ucini za mene. A i nemam puno financ. sredstava za zivot.

Unaprijed se zahvaljujem na bilo cijem odgovoru, pomoci.

 

uređeno: od RadmilaZg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana Borbena7 ili netko drugi,

Nemam smart card, nemam USB, znaci ne mogu se prijaviti na e-gradjani. Jedino sto imam je teska zivotna, financ. situacija, krov nad glavom i jedinog prijatelja, velikog psa. Molim Vas, postoji li u ovom bezakonju neka druga zakonska mogucnost, nacin, da dobijem vaznu mi potvrdu o prebivalistu? 

uređeno: od RadmilaZg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moze se i na mobitelu instalirati egradjani, pa izvaditi potvrda

ili mozete u neki foto/copy studio/ internet caffe otici, ili kod neke trece osobe / javna knjiznica isto, pa tamo preko racunala tj e gradjani izvaditi epotvrdu

ili ovlastiti trecu osobu da to obavi umjesto vas

ili pokusati dostaviti fotokopiju par racuna na kojima pise vasa adresa kao dokaz da tu zivite...

ili nekakva udruga koja pomaze gradjanima...

ili udruga studenata pravnog fakulteta u vasem mjestu pri pravnome fakultetu koja pomaze gradjanima

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem virtalni na Vasem odgovoru. Na zalost, Ako pogledate moju temu, pitanje, vidjecete da niti jedno od Vasih prijedloga meni ili nije tehnicki moguce izvesti ili nije rjesenje. Normalna sam osoba koja jednostavno nema drugu ili trecu osobu od povjerenja koja bi u moje ime zatrazila i dobila potvrdu (sto bi, u mom 'slucaju' bio najbrzi nacin, znam). Hvala Vam jos jednom i svako dobro Vam zelim. 

uređeno: od RadmilaZg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 22. 12. 2021. at 20:43, RadmilaZg je napisao:

Dobro vece, postovanje Legalis team i svima koji citaju,

Jedan od dokumenata koje moram priloziti uz dokumentaciju kojom trazim dio moje ustedjevine u inozemstvu je potvrda o prebivalistu, u Zg.

U MUP-u mi nisu dozvolili da udjem jer nemam covid potvrdu. Ja sam od osoba koje vjerujuju u ljudska prava, jedno je i pravo na slobodu.

Da li je/Koliko je obveza imanja covid potvrde za dobivanje dokumenta zakonska? Smatram da imam pravo izbora u vezi testiranja, cijepljenja, stoga i trazenja potvrde.

Molim odgovor na koji nacin mogu dobiti potvrdu o prebivalistu. Napominjem da nemam osobu od povjerenja da je ovlastim da to ucini za mene. A i nemam puno financ. sredstava za zivot.

Unaprijed se zahvaljujem na bilo cijem odgovoru, pomoci.

 

Pozdrav svima,

Za info, dajem na znanje:

U inozemstvu su kao sluzbeni dokaz o prebivalistu u Zg. prihvatili moju ''Izjavu pod krivicnom i materijalnom odgovornoscu da...'' ovjerenu od javnog biljeznika i sve skupa sluzbeno prevedeno od strane sudskog tumaca. 

Happy end.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija