Jump to content

utvrđenje bračne stečevine


blazenka cukli

Preporučene objave

Poštovani,redoviti sam pratitelj forum i više puta tražila i dobila pravni savjet koji mi je pomogao u rješavanju mojih problema,te Vam se i ovaj put javljamsa zamolbom za pomoć u rješavanju problema.

Bivši suprug podnio je tužbu za utvrđenje bračne stečevine a ja se spremam na odgovor na tužbu pri čemu  mislim angažirati odvjetnika ali bih voljela prikupiti savjete da mogu stupiti spremna pred odvjetnika.

2002. g.izgradila sam sa tada suprugom kuću od 100 m2na parceli njegovih roditelja uz njihovu pisanu suglasnost.

2012.g. brak je razveden .

U zemljišnim knjigama kao vlasnici nad nekretninom su bili upisani njegovi roditelji. Nakon smrti svekra 2007. ,nasljednica je postala svekrva. a u listopadu ove godine darovanjem je vlasnica postala sestra bivšeg supruga.

Tužbom koju je podnio bivši suprug, traži od sadašnje vlasnice,njegove sestre, da prizna naše izvanknjižno vlasništvu na način da 1/3 pripadne bivšem suprugu,1/3 meni a 1/3 njegovoj sestri, sadašnjoj vlasnici.

Želim kao odgovor na tužbu pobiti tužbeni zahtjev na temelju ovih činjenica:

Kuća je izgrađena uz suglasnost tadašnjeg vlasnika i smatram da sestra nema nikakva prava na nekretninu osim što može tražiti povrat procijenjene vrijednosti za 100m2 zemljišta na kojem je kuća sagrađena.

Izgradnju kuće financirala sam vlastitim sredstvima koje sam dobila prodajom  obiteljske kuće naslijeđene od roditelja. Kuća nije bračna stečevina i bivši suprug nema na osnovu toga tražiti 1/3 kuće. Imovina stečena u braku je iznos od 30 000 kn kojim smo završili gradnju i odnosi se na kredit i posudbu, a podijeljena iznosi 15 000 kn.

Ja sam uložila 44 000 maraka.

Na takav način ja razmišljam a Vas molim za Vaše mišljenje i pravni savjet.

Unaprijed zahvaljujem i želim svima svako dobro u Novoj godini.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, blazenka cukli je napisao:

Da,ja sam tuženik

 

Na 31. 12. 2021. at 7:22, blazenka cukli je napisao:

Tužbom koju je podnio bivši suprug, traži od sadašnje vlasnice,njegove sestre, da prizna naše izvanknjižno vlasništvu

Malo je neshvatljivo da ste vi tužena strana, a tužbeni zahtjev uperen protiv treće osobe. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija