Jump to content

Želim sve za sebe


Marko010

Preporučene objave

Pozdrav svima,
u kući živim sa suprugom, majkom, sestrom i njezinim punoljetnim sinom i punoljetnom kćerkom. Naime, otac je umro i na ostavinskoj smo se sestra i ja odrekli očevog djela koji je pripao majci.
Dakle majka je sad jedini vlasnik kuće. Kuća je dvoetažna i ja živim u gornjem dijelu sa ženom a majka živi u donjem dijelu kuće. Sestra je u donjem dijelu kuće dogradila dio da ima prostor za sebe.
Sestra trenutno radi u austriji a njezin sin i kćerka su ostali sa našom majkom, odnosno njihovom bakom u donjem dijelu kuće.
Ja sam sada majku uspio nagovoriti da cijelu kuću prepiše na mene, jer sa sestrom nisam u dobrim odnosima i neda mi se ulagati u kuću kad nisam na čistome.
Sada me zanima dali je to moguće, ako majka prepiše kuću na mene dali sestra i dalje ima ikakav nužni dio nakon majčine smrti, da nebi ja imao naknadno problema i natezao se sa njom i dali sestra mora sudjelovati sada u ovome, dali mora dati kakav potpis jer naravno da to nebi ućinila. Dali majka meni može prepisati svu imovinu, podsječam, jer smo se očevog dijela oboje odrekli i prepustili majci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Marko010 je napisao:

Dali majka meni može prepisati svu imovinu,

Može

 

prije 20 sati , Marko010 je napisao:

dali sestra i dalje ima ikakav nužni dio nakon majčine smrti

Da, jednu polovinu od dijela koji joj pripada temeljem zakonskog nasljeđivanja, što u konkretnom slučaju iznosi 1/4-inu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija