Jump to content

žalba i VPS I PS


anonimno

Preporučene objave

u tom slučaju će visoki prekršajni sud poslati dopis (zajedno sa žalbom koju ste poslali) prekršajnom sudu (kojem je žalba zapravo trebala biti poslana), u kojem će zatražiti da isti ocijeni pravodobnost žalbe, te ukoliko je ista pravodobna, cijeli spis zajedno sa žalbom vrati visokom prekršajnom sudu. ništa strašno. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može desiti jer žalba nije naslovljena na prekršajni sud, pa stoga prekršajni sud nema nikakovih saznanja da ste se vi pravodobno žalili, te što se tiče njih rješenje postaje pravomoćnno i izvršno. ali kad stigne taj famozni dopis od visokog prekr. suda sa vašom žalbom, prekršajni sud je u obvezi poništiti pravomoćnost, obustaviti prisilnu naplatu (ako je do nje došlo), obustaviti izvršenje zaštitne mjere (ili druge mjere ako je postojala), te cijeli spis dostaviti visokom prekršajnom sudu, naravno prethodno ocjenivši pravodobnost žalbe. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u pravu ste malo kaskaju sa radom. ali iz prakse vam govorim da oni čim to zaprime vraćaju to sudu kojem je namjenjeno, sve naravno pod uvjetom da je iz dokumentacije razvidno o kojem se sudu radi. ne ide vam ta žalba na vijećanje, jer nije kompletirana, što znači da negdje boravi u kancelu njihovog suda. a što se tiče prisilne naplate, od porezne uprave se može tražiti (naravno sve treba debelo priložiti) da "skinu" određeni iznos sa državnog proračuna koji je "greškom" uplaćen kao i troškove. a što se tiče zabrane mislim da bi s njom teško išlo, jer se ona upisuje u vozačku, pa teško da se može križati, a čini mi se da i policijski sistem ne podržava ispravak, što znači da kad jednom upišu zabranu, ne mogu je samo tako izbrisati. jedino kad protekne taj rok na koji je upisana. sve sam to već vidjela, i mogu vam reći da sam baš imala takav primjer. sa novčanom kaznom i zaštitnom mjerom. kad se sve zbroji, u glavnini je krivac zapravo okrilvjenik, koji (što iz neznanja, što iz ne znam čega) krivo poslao žalbu, što je kasnije doveo do komplikacija koje se jednim dijelom riješe, a ostalo........... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prekršajni sud napiše zahtjev (novac se skida sa državnog proračuna), prilože se svi mogući dokazi (ako ih ima), i obrazloži se zašto se to traži, konkretno mislim da mi je jedna stranka rekla da je dobila lovu u roku 2 mjeseca od primanja zahtjeva. ali ako nije prošlo dugo vremena od zaprimanja zahtjeva za prisilnu u poreznoj upravi, onda možda niti porezna nije postupala po tome, što se često desi, jer baš ne vole naše zahtjeve. imaju oni prečeg posla. prisilne od sudova rade kad nemaju što za raditi. lova se inače doznačuje na tekući račun, i dobija se rješenje na kućnu adresu o povratu novaca. nadam se da se nije nešto bitno izmjenilo otkad nisam to radila. luz dužno poštovanje, vi imate zaista bujnu maštu. mislim, toliko pitanja........ nemam ništa protiv, ali ste me iznenadili. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne. ovrhu rade javni bilježici, a ovdje je riječ o prisilnoj naplati novčane kazne (odnosno povratu krivo uplaćenih sredstava). meni nije ništa strašno jer viđam svašta svaki dan. liječnici svaki dan viđaju polumrtvace, pa im je to skoro i normalno. nauči se čovjek na sve. usput nek bude rečeno da sam ja ostala logirana cijelu noć, a fizički , a bome niti duhom nisam bila prisutna. :jumping:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvrka je napisao:

prekršajni sud napiše zahtjev (novac se skida sa državnog proračuna), prilože se svi mogući dokazi (ako ih ima), i obrazloži se zašto se to traži, konkretno mislim da mi je jedna stranka rekla da je dobila lovu u roku 2 mjeseca od primanja zahtjeva.

 

 

da, da, da, to mi je jasno...nego tko traži povrat love, sud ili stranka? thanks, sorry na gnjavaži...i hvala puno draga zvrka :);-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija