Jump to content

Prednost za popunu satnice u školstvu


benq999

Preporučene objave

Pozdrav, radim u školi 18 godina. Predajem stručno 2 predmeta, fiziku i tehničku kulturu. Za oba predmeta imam ugovor na neodređeno. Kako dolazi do smanjenja razrednih odjela, drugi učitelj koji predaje matematiku i ima ugovor na neodređeno samo za matematiku, a stručan je i za fiziku, ima 25 godina staža u istoj školi i neće imati punu normu satnice. Može li mu ravnatelj nadopuniti moje sate iz predmeta fizike koje će on izgubiti smanjenjem razrednih odjela da bi on imao punu satnicu jer ima više staža od mene? Napominjem da ja imam ugovor za fiziku i tehničku kulturu za što sam i stručan, a on ima ugovor za matematiku, a po struci je stručan i za fiziku. Hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 14. 01. 2022. at 23:00, benq999 je napisao:

Pozdrav, radim u školi 18 godina. Predajem stručno 2 predmeta, fiziku i tehničku kulturu. Za oba predmeta imam ugovor na neodređeno. Kako dolazi do smanjenja razrednih odjela, drugi učitelj koji predaje matematiku i ima ugovor na neodređeno samo za matematiku, a stručan je i za fiziku, ima 25 godina staža u istoj školi i neće imati punu normu satnice. Može li mu ravnatelj nadopuniti moje sate iz predmeta fizike koje će on izgubiti smanjenjem razrednih odjela da bi on imao punu satnicu jer ima više staža od mene? Napominjem da ja imam ugovor za fiziku i tehničku kulturu za što sam i stručan, a on ima ugovor za matematiku, a po struci je stručan i za fiziku. Hvala! 

Za bilo kakvo smanjenje radnog vremena iz ugovora o radu, potreban je ili Vaš pristanak ili se isto provodi  u postupku proglašenja organizacijskim viškom u dijelu satnice, o čemu će u konkretnom slučaju biti slučaj kod kolege.  Kolegu je Škola obvezna prijaviti UDU ili Gradskom uredu Grada Zagreba kao višak u dijelu satnice, pa će ga isti zvati kada se negdje otvori mjesto u odgovarajućem obimu.

P.S. Za Fiziku doslovno može birati školu gdje želi raditi.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija