Jump to content

Dvije djelatnosti u istom prostoru


ciros

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Mogu ti dati savjet samo za kasu. Svaka djelatnost mora izdati svoj račun i račun mora biti izdan u prostoru u kojem se obavila usluga. Računi se mogu kucati na jednom mjestu (ista je firma), ali račun mora "izaći" u prostoru obavljanja usluge (drugi poslovni prostor ili drugi naplatni uređaj). Ovo ti pričam iz druge ruke, znam za slučaj gdje se obavljaju tri uslužne djelatnosti na ne baš malom (ali odvojenom) prostoru. Tri su printera i jedno računalo na kojem se kucaju računi.

Logično bi bilo da svaki prostor ima svoj ulaz i da za svaki prostor postoje MTU prema djelatnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 16. 01. 2022. at 14:50, ciros je napisao:

Poštovanje,

 

imamo doo i uzeo bih u najam prostor od 90m2, podijelio bi ga na frizerski i tobacco shop, jedan je ulaz, jedan sanitarni čvor. Najmodavac nema ništa protiv. Da li može biti sve na jednu firmu (što se tiče kase), kako s MTU za različite djelatnosti?

 

Lp Hrvoje

Ja znam samo ovo: (3) Ako se u prodavaonici obavlja i neka druga djelatnost, prostor namijenjen toj djelatnosti mora biti vidljivo odvojen od dijela prodavaonice namijenjenog trgovačkoj djelatnosti. To piše u zakonu o trgovini čl.9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija