Jump to content

Podizanje novca s računa mrtve osobe i nasljeđivanje tog nov


andromedatonks

Preporučene objave

Dakle, baka mi je umrla i imala je na računu 5 tisuća eura.

ta baka je zivjela s moje dvi tete (njih tri su zivile same u stanu, a moj otac je umro)

Dva dana nakon njene smrti moja teta koja je imala punomoć podigla je te novce i stavila ih kod sebe u sef. Rekla mi je da će mi dati moj dio no za koji dan je iznenada preminula. Ostala je ziva jedna teta koja tvrdi da su to njeni novci, a taj je sef otvoren nakon smrti tete u njenom ali ne i mojem prisustvu te mi ostatak rodbine s tatine strane govori da nemam pravo na te novce jer je:

1) teta koja je umrla a prije toga podignula novce imala punomoć

2) teta koja je ziva zivila u stanu s bakom i tetom gdje su ti novci pronadeni, a ja ne

Naisla sam na podatak da “punomoć prestaje smrću opunomoćenika” i ukoliko sam dobro shvatila ta teta koja je umrla nije smjela dizati novce s racuna moje bake koja je tada vec bila mrtva vec se to nasljeduje

sto sad? Imam li ja pravo na te novce

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , andromedatonks je napisao:

Naisla sam na podatak da “punomoć prestaje smrću opunomoćenika” i ukoliko sam dobro shvatila ta teta koja je umrla nije smjela dizati novce s racuna moje bake koja je tada vec bila mrtva vec se to nasljeduje

Tako je, ti novci koji su podignuti nakon smrti bake čine ostavinsku masu i to iza bake, a ne tete. Pa na ostavinskoj raspravi navedite da se u ostavinsku masu imaju ubrojiti i svi ti novci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija