Jump to content

Ovrha od banke


Abcantun

Preporučene objave

Pozdrav.

Imao sam dozvoljeni minus u banci od 9000kn nakon prestanka radnog odnosa i tri mjeseca bez place na racun ,banka je poslala nagodbu za minus da ga vracam na rate kao neki kredit ...

Dogovorili smo se i vracao sam do iznosa od 5400kn 

Nakon toga nisam mogao moga vracati i poslali su da ce me ovrsiti sta su i napravili 

Ovrha je sjela u finu na racun u istom iznosu koliko sam ostao duzan nisu se naplatili i sad 5mjeseci poslje mi dode novo rjesenje o ovrsi da je ovrha sad 7300kn 

Kako je moguce da su toliko velike kamate u par mjeseci 

I dali su me trebali pismeno obavjestiti o tome .sta mogu sad napraviti

Hvala 

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ovrha od banke

To se i meni upravo događa. Otplatio sam pola kredita na otplatu minusa i ostalo je oko 5000kn. 

Ne mogu to sad plaćati više. Poslao sam im uvjerenje da sam nezaposlen i sad je mir , a do tad su me stalno zvale agencije za naplatu i slali opomene. Da li oni uopće smiju gnjaviti ljude tako da ovlaste te agencije da im provode teror? ZGB ima svoju službu naplate i malo oni šalju, pa opet agencije. Uglavnom, žalio sam se i ponudili su mi reprogram uz malu kamatu i jamca. Ne znam da li da ulazim u to, no kako vidim opasno je i troškovi mogu samo još više skočiti ako nešto ne poduzmeš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Switch je napisao:

Da li oni uopće smiju gnjaviti ljude tako da ovlaste te agencije da im provode teror?

Nemaju ovlasti za uznemiravanje radi dugovanja.

prije 6 sati , Switch je napisao:

Ne znam da li da ulazim u to, no kako vidim opasno je i troškovi mogu samo još više skočiti ako nešto ne poduzmeš.

Da, ukoliko imate mogućnosti za poštivanje reprograma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Nemaju ovlasti za uznemiravanje radi dugovanja.

Da, ukoliko imate mogućnosti za poštivanje reprograma.

Puno hvala na odgovoru Borbena7 ;)

Morat ću to jer neće to prestati dok im ne platim ili kad počne dotok novca.

To je u biti bila ona frka s prešutnim i dopuštenim minusom. Žalio  sam se HNB-u i ubrzo su mi iz banke ponudili reprogram.

Zanima me još kako privatna osoba može putem odvjetnika ovršiti me ako nema što ovršiti putem Fine za nekih 4000kn ili ide na  sud, tuži me i ishodi  drugu ovršnu ispravu za drugo sredstvo ovrhe. Recimo pokretnine, ali tu se tek neće naplatiti jer nemam auto na sebe, a ništa drugo nije moje ni vrijedno.

Da li će me blokirati i tako čekati s kamatama dok se ne zaposlim koliko god treba ? 

Ili će prodati dug agenciji za 2/3 pa da se njima gnjavim ;) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Switch je napisao:

Recimo pokretnine, ali tu se tek neće naplatiti jer nemam auto na sebe, a ništa drugo nije moje ni vrijedno.

Ali će Vam napraviti silne sudske troškove.

prije 9 sati , Switch je napisao:

Da li će me blokirati i tako čekati s kamatama dok se ne zaposlim koliko god treba ? 

Vjerojatno.

prije 9 sati , Switch je napisao:

Ili će prodati dug agenciji za 2/3 pa da se njima gnjavim ;) ?

Oni u tom slučaju imaju iste opcije kao i prvi ovrhovoditelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uspio sam se nagoditi s plaćanjem duga od 4000kn privatnoj osobi preko odvjetničkog društva na rate. Pa koliko molim Vas košta zastupanje odvjetnika i njegova punomoć klijentu da mi šalje opomenu pred tužbu, slanje preporučenih dopisa i sastavljanje nagodbe, moj potpis i ovjera, kao i praćenje mojih uplata kroz 5 mjeseci? ;) za tako mali dug. Jel se to protustranci uopće isplati ;)

Mirno je rješenje spora pa ne plaćam ni kamate ni ništa. Samo otplata duga. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija