Jump to content

Iznajmljivanje apartmana


Arrow

Preporučene objave

Postovani,

prije godinu dana darovnim ugovorom dobila sam od oca 1/2 kuce .

Drugi suvlasnik iznajmljuje apartmane u vecem dijelu kuce, kuca nije sudski podjeljena da se tocno zna ciji je ciji dio.

Da li drugi suvlasnik mora imati moju suglasnost za iznajmljivanje apartmana ili se moze pozivati na suglasnost prijasnjeg suvlasnika, tj. moga oca ?

Molim vas i zakon koji propisuje to ako znate.

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Lp,

Eni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 26. 01. 2022. at 12:40, Arrow je napisao:

se moze pozivati na suglasnost prijasnjeg suvlasnika,

Može, tj. moguće je da je na osnovu te suglasnosti (ili ugovora o diobi suvlasnika iz kojeg je razvidno koji dio pripada iznajmljivaču) ishodio rješenje o odorenju za pružanje ugostiteljskih usluga u domaćinstvu.

 

Na 26. 01. 2022. at 12:40, Arrow je napisao:

Molim vas i zakon koji propisuje to ako znate.

Zakon o ugostiteljskoj djelatnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Arrow je napisao:

U mojoj objavi7pitanju je jasno napisano da kuca nije sudski podjeljena

Da, vidio sam i čini mi se da je jasno napisano "moguće" i "ili ugovora o diobi suvlasnika iz kojeg je razvidno koji dio pripada iznajmljivaču". Što znaći da je to ugovor između suvlasnika koji bi zamjenio suglasnost te građevina ne mora biti "sudski podjeljena" da bi se isti ugovor priznao pri zahtjevu za izdavanje rješenja o odobrenju za pružanje usluga u domaćinstvu.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani,

Mozda cete imati odgovor na nize navedeno. 

Rijec je o novogradnji koja je registrirana kao jedna stambena jedinica, medutim sastoji se od prizemlja i prvog kata od kojih svaki ima cca 100m2.

Donji kat razdvojili bismo na dva apartmana, svaki od cca 50m2, pri cemu svaki moze imati zaseban ulaz bez problema.

Medutim, obzirom da kuca nema uvjete da se etazira na tri stambene jedinice, zbog propisa o parkirnim mjestima, znate li postoji li mogucnost legalnog iznajmljivanja dva apartmana u prizemlju?

U odnosnu na originalni projekt ne bi se znacajno mijenjao tlocrt donjeg kata, tj. u svaki apartman dodali bismo kuhinje koje ne postoje u originalnom projektu.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija