Jump to content

Vlasništvo nekretnine


nik518

Preporučene objave

Poštovani,
pokušati ću objasniti svoju situaciju pa bi molio za savjet, pojašnjenje.

Zaručnica i ja izgradili smo kuću. Kuća još nije useljiva. Parcela na kojoj se nalazi kuća, projekat kuće te građevinska dozvola glase na moje ime. Da ne duljim sad, zbog izmjena pravilnika o gradnji koji je nastupio na snagu s 1.1.2020., na taj način bilo je brže i lakše ishoditi građevinsku dozvolu (te još neke stvari vezena uz sam projekat kuće).
Prije nekoliko mjeseci radili smo dopunu građevinskoj dozvoli gdje smo između ostalog naveli i moju zaručnicu kao investitora.

U slučaju da se meni nešto desi, pošto je i zaručnica navedena kao investitor, da li kuća prelazi u njeno vlasništvo? Ako ne prelazi u njeno vlasništvo, kako možemo to postići bez da radimo darovni ugovor ili da se vjenčamo? Jer koliko znam darovnim ugovorom, zaručnica bi morala platiti porez na nekretninu pa bi htjeli to izbjeći. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://www.psod.hr/objave/pravo-nasljeđivanja-između-bracnih-i-izvanbracnih-drugova

 

ovdje je sve jako lijepo objašnjeno...nisam stručnjak ali iz navedenog zakljucujem da se vanbračna zajednica priznaje ako ste skupa minimalno 3 godine (kako to dokazati ako niste prijavljeni na istoj adresi?)

Također piše u slučaju smrti vaši roditelji dijele vašu ostavinu sa vanbračnim drugom ako nemate djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija