Jump to content

Naslijeđe 4/5 kuće


Španjolka555

Preporučene objave

Poštovani, trebam pravni savjet vezano uz ostvarivanje prava vlasništva nad kućom koju sam zajedno sa sestrom i mamom naslijedila od oca. Kuća je u zemljišnim knjigama još uvijek upisana na djeda (iz nekog razloga ostavina iz 1996. nakon djeda nije provedena,  nasljednici mog djeda su bili moj otac 4/5 kuće i teta 1/5). Nakon smrti mog oca, nasljednici smo postali sestra, mama i ja te sad želimo riješiti pitanje vlasništva te kuće. Dogovor je bio da se kuća proda i razdijeli novac i teta je pristala na to. Međutim, pojavio se problem- u kući stanuje tetin sin koji ne želi iseliti. Ponudili smo mu da otkupi naš dio, ali on ne pristaje. On je u kući zadnjih 11 godina, pristankom mog pokojnog oca. Otac je umro prije 6 godina. Koje su nam pravne mogućnosti da dođemo do vlasništva?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 16. 03. 2022. at 13:51, Španjolka555 je napisao:

Koje su nam pravne mogućnosti da dođemo do vlasništva?

Prije svega imate osnov da od istog zahtijevate plaćanje najma razmjerno vašem suvlasničkom dijelu, kako za ubuduće tako i za protekli period unazad 5 godina, uvećan za zakonske kamate. 

Ukoliko ne želi predati posjed nekretnine, ostaje vam na raspolaganju vlasnička tužba za predaju posjeda. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija