Jump to content

Uređenje ravnog krova i podizanje nadzida od 60 cm


rbutkovic

Preporučene objave

Imam nedovršenu kuću prizemnicu sa ravnim krovom, odnosno samo sa ravnom dekom. Sada bih želio staviti fasadu na kuću i urediti taj ravni krov da bude sa sveukupnom izolacijom sve kako treba pa bih na krovu podigao nadzid od 60 cm da mogu na njega pričvrstiti foliju od izolacije ravnog krova. Osim toga uz kuću bih dodao i metalne montažne stepenice da se može penjati na taj ravni krov kada bude uređen.

Trebam li za te radove građevinsku dozvolu ili bilo kakvu drugu dozvolu?

Mislio sam nakon uređenja na ravni krov postaviti pergolu da se može ravni krov koristiti kao sunčalište. Ima li tu kakvih pravnih zapreka za ovo i trebam li za to kakvu dozvolu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada sam vidio ovaj Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima

Izvoditi je također moguće, bez građevinske dozvole, ali skladu s glavnim projektom, sljedeće  radove:

  • ako se završava nezavršena zgrada, sa donesenim rješenjem o izvedenom stanju pa se mogu izvesti fasade, ravni, kosi ili zaobljeni krov bez nadozida ili s nadozidom do najviše 0.6 , ali se ne može povećati bez građevinske dozvole;

Može li se ovo odnositi na moje pitanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , rbutkovic je napisao:

Može li se ovo odnositi na moje pitanje?

Može i ne mora. 

Može se izraditi glavni projekt (ako je zahvat u skladu s prostornim planom i ako nekretnina posjeduje rješenje o izvedenom stanju) i jednostavno prijaviti poečtak radova. 

Budući se za navedeni članak pravilnika izdaje uporabna dozvola;

zavisi kako će Vam to prihvatiti upravno tijelo kada budete podnosili zahtjev za uporabnu dozvolu. (pretpostavljam da se radi o nekretnini na obali pa se probajte tamo raspitati)  

Npr. ja smatram da se ovdje radi o nadogradnji etaže sa neposrednim pristupom preko vanjskog stepeništa što nije sadržano u pravilniku. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija