Jump to content

Odricanje od nasljedstva ili prepisivanje na drugu osobu?


Hopie88

Preporučene objave

Postovani, 

Majka mi je nedavno preminula i sada cekam ostavinsku raspravu. Ona je imala zemljiste i kredit koji istice krajem iduce godine (na koji sam ja danas uplatila novce da bude na nuli). 

Vezano uz zemljiste na raspravi, koja je razlika izmedu 

a)odricanja od nasljedstva ( ja sam kci, jedini izravni nasljednik, roditelji majcini su pokojni) - da li se onda braca i sestre pozivaju na iducu raspravu ili?

b) prihvacanja nasljedstva pa prepisivanje istoga na maminog brata 

Da li postoji razlika izmedu ova dva pristupa i u cemu? Vremenski u procesu, financijski itd.?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 29. 04. 2022. u 11:55, Hopie88 je napisao:

a)odricanja od nasljedstva ( ja sam kci, jedini izravni nasljednik, roditelji majcini su pokojni) - da li se onda braca i sestre pozivaju na iducu raspravu ili?

 

Pretpostavljam da pričamo o maminoj braći i sestrama? Da, onda se svi oni pozivaju i svi mogu biti nasljednici. U toj situaciji, Vi pak ne plaćate poreze niti dugovanja (iako ste kredit već podmirili) i ne odgovarate nikome za ništa. 

 

Dana 29. 04. 2022. u 11:55, Hopie88 je napisao:

b) prihvacanja nasljedstva pa prepisivanje istoga na maminog brata 

Vi odgovarate i za sve majčine dugove koje je imala, ali na ovaj način se ne pita drugu majčinu rodbinu žele li nasljedstvo već ide osobi kojoj ste Vi namjenili. Također, prilikom darovanja te nekretnine ujaku, on će biti dužan platiti porez. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija