Jump to content

Ostavinska rasprava


Toto1

Preporučene objave

Poštovana gospodo prije dva mjeseca je umro moj otac i imamo ostavinsku raspravu u kojoj moja sestra traži nužni dio za kuću kojoj sam ja već 4 godine jedini vlasnik.Otac je ostavio oporuku staru 12 godina u kojoj je meni dodjeliio njegovu trećinu  a u međuvremenu darovnicama i ostavinskim raspravama sam sve prebacio na sebe i kompletno restaurirao kuću s tim da 30 godina se brinem o kući i plaćam sve naknade pa čak i grobno mjesto od mojih stričeva 

napominjem da sestra nije imala nikakvih kontakata sa roditeljima 50 godina niti je i kako posjećivala roditelje a nije bila ni na sahrani.

Moje pitanje je ima li pravo na nužni dio

prije 10 sati , Toto1 je napisao:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Toto1 je napisao:

Otac je ostavio oporuku staru 12 godina u kojoj je meni dodjeliio njegovu trećinu

 

prije 2 sati , Toto1 je napisao:

Na vrijednost ruševine koji sam nasljedio od oca ili sad na restauriranu kuću 

ako ona ima pravo samo na očev dio kuće koji je 1/3,što znači da bi onda od tvog oca njen dio bio pola (1/6) i tvoj 1/6 ,ali nužni dio je pola od dijela koji joj pripada ,što znači da bi njezin dio bio 1/12 kuće.

za druge 2/3 kuće koje si vlasnik neznam da li ona ima ikakvo pravo ili ne,pa to nisam gore objašnjavao..

što se tiče restauracije kuće..........ona nema pravo na vrijednost svog dijela kuće koji je sad veći jer si tu uložio u kuću....međutim to često zna biti problem na sudu (dokazivanja,trošovi suđenja itd) ,ako se oko toga ne budete mogli dogovoriti,odnosno pretpostvaljam da ce ona tražiti novac za taj svoj dio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija