Jump to content

Susjedov prozor - pravo služnosti - mutna stakla


msb318

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet,

susjeda (u rodbinskoj smo vezi) ima kuću izgrađenu točno na međi, imaju 3 velika prozora koja nemaju mutna stakla a gledaju u naše dvorište. 

Vlasnica moje kuće je bila moja mama od koje sam ja naslijedila kuću nakon njezine smrti 1/1.

Pokojna mama je susjedi dozvolila prozore koji gledaju u naše dvorište. Mogu li ja od susjede zatražiti da stavi mutna stakla tako da nema pogled u moje dvorište? Ne tražim da ukloni prozore, nego samo da zatamni stakla. Ima li veze što je mama te prozore dozvolila (vjerujem i pismeno, ali s tim podatkom ne baratam točno)?

Hvala unaprijed,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete tražiti što god želite, ali bilo bi izuzetno korisno pri tome ponuditi i novac da se to zatamnjenje stakala napravi o Vašem trošku. Kada bi susjeda pristala, bila bi to uistinu jedna lijepa dobrosusjedska priča koja ne bi vodila potencijalnom kompliciranju situacije. Imam jednog u familiji koji je tužio susjeda ( rođenog bratića) zbog prozora koji su mu gledali na dvorište. Tvrdio je da su stavljeni naknadno, mimo građevinske dozvole, ali ispalo je da ipak nisu. Prozori su i nakon četrdesetak godina na istom mjestu, nezatamnjeni. Dapače, kao akt odmazde je ispred prozora koji su mu toliko smetali dobio gotovo dva metra visoke tuje pa mu je dio dvorišta u polumraku, da jedva trava raste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija