Jump to content

Marihuana:pitanje o sudu


anonimno

Preporučene objave

Dobar dan.Policija me uhvatila sa 4 grama marihuane u 2006 godini 12 mjesec.jučer sam bio na prekršajnom sudu i odredio mi je sudac kaznu od 500 kn.Pitanje:1)Da li moram ići na općinski sud i da li će mi i tamo odrediti kaznu,ili će se zaustaviti postupak protiv mene,pošto sam dobio novčanu kaznu na prekršajnom,tj. ona je pravomoćna.2)Da li imam dosje?3)Hoću li imati problema sa dobivanjem potvrde o nekažnjavanju za posao?Imam 24 godine,student sam i nikad nisam bio kažnjavan.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Dobar dan.Policija me uhvatila sa 4 grama marihuane u 2006 godini 12 mjesec.jučer sam bio na prekršajnom sudu i odredio mi je sudac kaznu od 500 kn.Pitanje:1)Da li moram ići na općinski sud i da li će mi i tamo odrediti kaznu,ili će se zaustaviti postupak protiv mene,pošto sam dobio novčanu kaznu na prekršajnom,tj. ona je pravomoćna.2)Da li imam dosje?3)Hoću li imati problema sa dobivanjem potvrde o nekažnjavanju za posao?Imam 24 godine,student sam i nikad nisam bio kažnjavan.Hvala

 

Morat ćeš i na općinski, dosje ti ne gine, potvrdu o nekažnjavanju zaboravi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- kaznena prijava ce biti podnesena nadleznom DO, ali kako ce ona biti rijesena, odluka je isto toga DO-a..moze ici u kazneni postupak, a ne mora..

-ostajes u policijskim evidencijama da si prijavljivan prekrsajno i/ili kazneno

-rjesenje Prekrsajnog suda se nakon pravomocnosti zavodi u prekrsajnu evidenciju

- odluka kaznenog suda se (ako bude vodjen kazneni postupak) zavodi u kaznenu evidenciju

-"cistu" potvrdu/uvjerenje potrebno za posao mozes dobiti ako kazneni postupak ne bude vodjen - uvijek, a ako bude pokrenut - na njoj ce pisati da je protiv tebe pred xx sudom u tijeku kaz. postupak..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.A recite mi još i ako se pokrene postupak protiv mene hoću li ikad moći podići potvrdu o nekažnjavanju(nakon nekog vremena)?

2)Da li imam dosje? 3)i da me pozovu na općinski ,jel bi se mogao izvući preko rješenja prekršajnog i to da mi je prvi put?4)hoće li mi se to izbrisat nakon nekoliko godina? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Protekom određenog roka sve se osude za određena kaznena djela brišu iz kaznene evidencije. Ipak na posao u policiji zaboravi jer ces ostat evidentiran u policijskim evidencijama duže vrijeme.

Dosje ces dakle imati, ali ce ti se on nakon par godina izbrisati. Glede toga da ti je prvi put, to će ti biti olakotna okolnost, a ne razlog za oslobađajuću presudu. vjerojatno ćeš dobiti sudsku opomenu ili vrlo blagu uvjetnu.

Postoji i treća, za tebe najpovoljnija opcija, a to je da državno odvjetništvo odbaci prijavu kao beznačajno djelo. Ipak za 4 grama se to rijetko radi i tu ti vrijedi pravilo sreće, odnosno kojem državnom odvjetniku (zamjeniku) će doći spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potvrdu/uvjerenje da se protiv vas ne vodi kazneni postupak mozete dobiti cim taj kazneni postupak bude pravomocan!

drugo je izvadak iz kaznene evidencije kojeg vi i tako ne trebate prilagati kod zasnivanja radnog odnosa.. (ne brkajte te dvije stvari..)

 

dosije? sto mislite pod tim?

svatko od nas ima "dosije", imam ga i ja, a nisam pocinila niti jedno kazneno djelo.. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Kod mene je slicna, skoro ista stvar.

 

Znaci Xsara, za zaposlenje ( u nedrzavnim firmama, pretpostavljam) treba samo predociti potvrdu da se protiv mene nista ne vodi,a ne i da nisam kaznjavan? Neko je na nekom topiku napiso da mi se kazneno djelo brise iz evidencije (sto se tice te potvrde ne i u muriji) nakon minimalno 2 godine ovisno o kazni. Posto sam dobio novcanu kaznu po clanku 173 stavku 1 mislim da se na mene odnosi ovih 2 godine.

Ako se varam, molim za savjet; dal se isplati zaliti na presudu (na opcinskom) s obzirom na zatrpanost sudova i kolko bi mi to pomoglo? THX

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potvrdu da se protiv vas ne vodi kazneni psotupak traže u pravilu državne isntitucije

Potvrdu da niste KAŽNAVANI može se tražiti samo za ostvarivanje prava u inzemstvu.

Naravno, ako se prijavljivate u policiju tamo će pročešljati i prekršajne prijave, a kamoli kaznene, ali vidim da vas zanimaju privatne firme.

Tamo u 99,9% slučajeva ne traže nikave potvrde.

 

Ako su dokazi jaki, apresuda pravedna, ne vidim velike mogućnost u preinačavanje presude. Na zastaru ne računajte jer ona vrijedi sam za mnoge prekršaje, ali ne i za kazneni postupak (prekršajni i kazneni nisu isti postupci)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala. Radje cu platit i bit miran nego se za djabe natezat s sudom, kad mi i ne znaci puno. nije mi nikad bilo jasno da bi zbog jedne ovakve stvari ljudi trebali ispastati kasnije kada traze posao.

Necu se niti upustati u rasprave o tezini kazne za seksualne prijestupnike, ubojice i zlostavljace.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija