Jump to content

Povećanje obiteljskih mirovine za 10%


brett

Preporučene objave

Dana 25. 06. 2022. u 17:04, brett je napisao:

Kako se obiteljske mirovine prema ZOMO povećavaju sa koef. 0,7 na 0,77 dakle za 10%,dali se povećavaju i obiteljske mirovine nakon preminulih DVO koje su određene prema koeficijentima iz ZOMO?

Kratko i jasno:DVO obiteljske mirovine dali će se povećati također?

I ja sam došao pitati isto...
U obiteljskoj sam mirovini DVO, PS, OSO...
Sad stvar je da u zakonu o DVO, PS, OSO stoji da se obiteljska mirovina određuje tako da se osobni bodovi podjele s mirovinskim faktorom iz članka 80. stavka 1. točke 7. Zakona o mirovinskom osiguranju.
E sada, prvo članak 80. ZOMO više ne postoji... Obrisan je...
Meni se obiteljska mirovina odredila tako da su se osobni bodovi pomnože (ne podjele) sa mirovinskim faktorom iz članka 87. stavak 1. točke 9. i aktualnom vrijednošću mirovine.

Znači da mi je laički gledano mirovina nije određena onako kako piše u Zakonu o DVO, PS, OSO iako na dnu rješenja piše da je DVO mirovina nakon smrti osiguranika.
Problem je što je taj DVO zakon ostao isti od 1999. do dan danas... Dok se ZOMO mijenjao pa taj članak 80. više ni ne postoji.
Ali uglavnom da, obiteljske mirovine DVO, PS, OSO će se povećati za 10% (0,7 na 0,77 koeficijent) ako bude prema zakonu.

Sad ako netko zna bolje neka me demantira ali sve što sam ja pregledao i čitao DA - DVO, PS, OSO obiteljske mirovine će se povećati za 10% sa 01.01.2023....

upravo sad, MarkoDelija je napisao:

I ja sam došao pitati isto...
U obiteljskoj sam mirovini DVO, PS, OSO...
Sad stvar je da u zakonu o DVO, PS, OSO stoji da se obiteljska mirovina određuje tako da se osobni bodovi podjele s mirovinskim faktorom iz članka 80. stavka 1. točke 7. Zakona o mirovinskom osiguranju.
E sada, prvo članak 80. ZOMO više ne postoji... Obrisan je...
Meni se obiteljska mirovina odredila tako da se osobni bodovi pomnože (ne podjele) sa mirovinskim faktorom iz članka 87. stavak 1. točke 9. i aktualnom vrijednošću mirovine.

Znači da mi je laički gledano mirovina nije određena onako kako piše u Zakonu o DVO, PS, OSO iako na dnu rješenja piše da je DVO mirovina nakon smrti osiguranika.
Problem je što je taj DVO zakon ostao isti od 1999. do dan danas... Dok se ZOMO mijenjao pa taj članak 80. više ni ne postoji.
Ali uglavnom da, obiteljske mirovine DVO, PS, OSO će se povećati za 10% (0,7 na 0,77 koeficijent) ako bude prema zakonu.

Sad ako netko zna bolje neka me demantira ali sve što sam ja pregledao i čitao DA - DVO, PS, OSO obiteljske mirovine će se povećati za 10% sa 01.01.2023....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija