Jump to content

uvid u alimentaciju


brunowien

Preporučene objave

placam redovno alimentaciju po sporazumnom razvadu uz to kupujem dijetu (stvari djetu obucu, odjecu i sve ostalo sto je potrebno za dijete uz to proovodim sa dijetom vikende zimske i ljetne praznike i za to vrijeme placam alimentaciju)ali na zalost na konto majke pa me zanima kao otac da li ima pravo zatraziti uvid gdje odlaze novci koji su namjenjeni za dijete i da li je majka isto tako finacinski duzna doprinositi u uzdrzavanju za djete- primjer-ako otac daje 1000 i ako majka da 1000 mislim da tom dijetu ne moze nista faliti.mada u mom slucaju majka dijtu ni odjecu nece da kupi.i da li se moze zatraziti otvaranje novog konta na ime djeteta sa kojeg bi majka mogla podizati samo 50% za potrebe djeteta a 50% snositi sama tako bi novac od zimski i ljetni praznika ostaju na kontu dijeta i za potrbe kad ih dijete zatreba ili u slucaju da otac ostane bez posla pa ne moze da placa ili jednostavno te novce majka moze potrositi na sebe ili se provesti sa tom mjesecnom alimentacijom ili bi ti novci trebali ici na djete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili u slucaju da otac ostane bez posla pa ne moze da placa

Nemojte niti pokušati ne plaćati, pa makar prevrtali kontejnere u potrazi za koricom kruha.

U najboljem slučaju ćete sve podmiriti u roku 15 dana + 15% kamata + odvjetnik nakon što vas bivša tuži, a u najgorem ćete odsjediti malo u zatvoru... i svejedno platiti čim se zaposlite.

 

I ne nasjedajte na priče sirotica koje godinama nikako ne mogu utjerati pravdu i naplatiti alimentaciju - naši sudovi funkcioniraju fenomenalno, efikasno, brzo i sa velikom brutalnošću prema očevima.

Također se ne dogovarajte sa bivšom da vam oprosti par rata ako ne možete platiti jer vas može tužiti i dijete nakon 15 godina, pa ćete i na to platiti debelu kamatu.

 

PS

Ne možete utjecati kako majka troši novac.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete imati uvid u alimentaciju. A nije istina ni što zippo veli da morate prevrtati kontejnere. Moj muž nije radio pa nije ni mogao plaćati punu alimentaciju koja glasi na 20% plaće jer je 20% od 0 jednostavno 0.

Ne morate djetetu dodatno kupovati robu, tražite da mu to majka kupi. Čuvajte račune u svakom slučaju. Meni je odvjetnik rekao da ako dijete zaista nema robu i cipele (naša ex bi malu znala slati u svojim cipelama jer su ko fol maloj bile poderane:čitaj- kupi joj tata nove), da mu ih kupim, sačuvam račun i majci umanjim alimetnaciju za tioh 200-300 kn. Pa nek tuži ako hoće, ali bar imate dokaz da ste to dali djetetu ali u robi i cipelama.

 

Uostalom da li ste pročitali prijedlog novog Obiteljskog zakona, ajme se očevima, pogotovo onima koji plaćaju uredno i uredno imaju primanja prijavljena. Oni koji muljaju će se uvjek izvući... :-o;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram se uključiti. Alimentacija - svi već znamo što je to i da bi se trebala uredno i u cjelosti uplaćivati. Ako nešto dodatno kupite djetetu (odjeća, obuća i sl.) to je vaša dobra volja i svaki sudac će to pozdraviti, ali zbog toga (iako čuvate račune) ne možete umanjiti mjesečni iznos alimentacije. To Vam ni na kojem sudu neće proći. To što vi dodatno kupujete stvarčice - pa kupujete svome djetetu, a ne susjedu. I stvarno me čudi da vam je odvjetnik savjetovao da umanjite alimentaciju za iznose računa. Nečuveno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne kažem da će to sud uvažiti, ne uvažavaju ono ni puno važnije činjenice...ali kada vam dijete nakon što plaćate alimentaciju u iznosu od 3850 kn dolazi u dronjcima, dosovno u dronjcima, kontinuirano onda nemate izbora: ili izigravati i dalje budalu i plaćati ili kupiti djetetu što mu treba(ništa pretjerano) i to odbiti. I vjerujte da jedino pali kad zaprijetiš ne uplaćivanjem..žalosno ali ljudi znaju biti ogorčeniji nego što bi trebali, a sve preko leđa djece.Ima svega,stvarno svega...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemojte pa covjek ako ne moze platiti i nema primanja sta cete mu strpati ga u zatvor -pa koce onda hranit to dijete, majka koja svakog 1 trci na konto uz to dobova unaprijed i jos dobiva novce za vrijeme koje dijte provodi kod oca ali takoj je malo i deset tisuca jer ta alimenacija ne ide na vase djete u tu problem

agent je napisao:

Ne možete imati uvid u alimentaciju. A nije istina ni što zippo veli da morate prevrtati kontejnere. Moj muž nije radio pa nije ni mogao plaćati punu alimentaciju koja glasi na 20% plaće jer je 20% od 0 jednostavno 0.

Ne morate djetetu dodatno kupovati robu, tražite da mu to majka kupi. Čuvajte račune u svakom slučaju. Meni je odvjetnik rekao da ako dijete zaista nema robu i cipele (naša ex bi malu znala slati u svojim cipelama jer su ko fol maloj bile poderane:čitaj- kupi joj tata nove), da mu ih kupim, sačuvam račun i majci umanjim alimetnaciju za tioh 200-300 kn. Pa nek tuži ako hoće, ali bar imate dokaz da ste to dali djetetu ali u robi i cipelama.

 

Uostalom da li ste pročitali prijedlog novog Obiteljskog zakona, ajme se očevima, pogotovo onima koji plaćaju uredno i uredno imaju primanja prijavljena. Oni koji muljaju će se uvjek izvući... :-o;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mozda si u pravu ali sta znacu clanak 119 stavka .

ili 118.clanak 1

agent je napisao:

Ne možete imati uvid u alimentaciju. A nije istina ni što zippo veli da morate prevrtati kontejnere. Moj muž nije radio pa nije ni mogao plaćati punu alimentaciju koja glasi na 20% plaće jer je 20% od 0 jednostavno 0.

Ne morate djetetu dodatno kupovati robu, tražite da mu to majka kupi. Čuvajte račune u svakom slučaju. Meni je odvjetnik rekao da ako dijete zaista nema robu i cipele (naša ex bi malu znala slati u svojim cipelama jer su ko fol maloj bile poderane:čitaj- kupi joj tata nove), da mu ih kupim, sačuvam račun i majci umanjim alimetnaciju za tioh 200-300 kn. Pa nek tuži ako hoće, ali bar imate dokaz da ste to dali djetetu ali u robi i cipelama.

 

Uostalom da li ste pročitali prijedlog novog Obiteljskog zakona, ajme se očevima, pogotovo onima koji plaćaju uredno i uredno imaju primanja prijavljena. Oni koji muljaju će se uvjek izvući... :-o;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa točno kako piše, ali ne možeš ti doći u CZSS i reći,ajd sad vi malo onu moju bivšu kontrolirajte jer nije ona baš...

Prvo mislim da oni zahtjevaju uvid u imovinu djeteta i taj članak služi ako dijete ima veću imovinu pa se ona mora na neki način kontrolirati, ili ako zaista imaš dokaze da majka niš ne troši na dijete pa da je ono zapušteno itd. e pa onda oni inzistiraju di ta lova ide. Ali to svakako nije alim. od 1000 kn koju možeš potrošiti bet da trepneš...samo na hranu, odjeću...tako bar ja mislim. Ali , zašto fino ne odeš do CZSS i ne popričaš sa parvnikom pa onda ti meni reci da i ja znam što oni mogu poduzeti i u kojim slučajevima a u svezi s tim člankom. ;-) (ipak je ovo samo moje tumačenje)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nit kune alimentacije ne primam već dvije godine od kada smo se "posvađali", a godinu skoro već je prošlo od rastave, pa presuda nije pravomoćna.. pročitajte da se ne ponavljam moju nanjoviju objavu "ma tko je tu lud" pa mi recite kako to po vašem sustav funkcionira u korist majki. i da ne zaboravim reći: NIKAD i NI NA KOJI način ne branim djeci viđanja tate, samo je šteta što on i tu unosi stihiju i ne želi ništa dogovoriti već kad mu se "prohtije" po djecu dođe "ako ima vremena" pa da djeca ne pate što tatu ne viđaju, ne usuđujem se otići nikamo nit na cijeli dan na izlet jer kad smo to jednom napravili, špotao je dijete jer je baš to jutro kanio provesti s snjim pa je dijete plakalo i bilo mu žao što je "iznevjerio" tatu , bez obzira što mu tata nikad ne želi reći kada će doći po njeg (sa mnom ne želi razgovarati nit pod razno..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok djecu bude mogao viđati kad mu se prohtije, jadni vi. Neće poštivati niti vas niti dijecu. Znam da nisam u vašoj situaciji i ne mogu govoriti, ali kad ideš nekom niz dlaku, ništa dobra od toga. Vi se lomite da djeca imaju kakavg takvog kontakta s ocem, kao da ne bude gore, a na kraju će biti gore, jer se na takvog oca ne možćeš osloniti i djecu čini mi se viđa samo radi sebe. Razmislite malo o tome. Ja bih otišla na izlet, a djeca će prije ili poslije saznati i shvatiti kakav je otac i tada će im biti teže. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija