Jump to content

Odvjetnikova ponuda


Mojeimejeluna

Preporučene objave

Odvjetniku sam uputio dokumentaciju koja je sadržavala: darovne ugovore, razmjenu pošte s notarom u kojoj su zabilježena sva pitanja na koji bi želio odgovore te nekoliko izravnih pitanja. Uslijedila je odvjetnikova ponuda u visini 2500 kn. Na pitanje, na što se odnosi dotična ponuda nisam dobio precizan odgivor. Prilikom telefonskog savjetovanja odgovorio je da je proučio tek jedan od ugovora te dio dodatne dokumentacije. Odgovorio je i na jedno dodatno pitanje a odgovore na pitanja u smislu "što bi bilo kada bi bilo" ocijenio je prešpekulativnima.Svejedno, moj upit je sadržavao još nekoliko direktnih pitanja te opću ocjenu šansi na uspjeh u slučaju spora. Rastali smo se uz dogovor da će on proučiti ostatak dokumentacije te ćemo nastaviti razgovor. S namjerom da pojasnim fokuse mog upita proslijedio sam mu još jednu detaljnu obavjest. Zamolio sam ga da mi odgovore dostavi na svom memorandumu u pisanom i elektroničkom formaru. Sutradan sam od njega dobio ponudu u visini 8500 kn uz obrazloženje da sve zajedno zahtjeva više vremena. Molim vas da mi odgovorite, dali je odvjetnik dužan proslijediti raščlanjenu ponudu u pisanom obliku koja nije isključivo tekst e-pošte? Treba li odgovoriti na moja pitanja bez iznimke? Dali je moj upit za općim savjetima koji bi mi pomogli u slučaju sudskog spora i omogućilo mi plastičniji uvid u nastalu situaciju legitiman? Dali je korespondencija između stranke i odvjetnika uobičajena ili se obračunava dodatno. Vaše opće mišljenje o ovom? Zahvaljujem na odgovorima i pozdravljam.

uređeno: od Mojeimejeluna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija