Jump to content

Krivotvoren potpis na ugovoru o kupoprodaji motornog vozila


mariooo87

Preporučene objave

Poštovani,

Nedavno sam kupio automobil od muškarca koji se bavi prodajom automobila iz uvoza.

Prije kupnje automobila sam dobio dokaze da automobil posjeduje uredno popunjenu servisnu knjižicu koja u tom trenutku nije bila u Hrvatskoj, a on se obvezao da će organizirati njenu dostavu te da ću knjižicu naknadno dobiti.

Nakon više od mjesec dana to nije učinjeno, a s obzirom da se on već duže vrijeme ne javlja na pozive i poruke očito je da nema namjeru to učiniti.

Tim činom mi izravno čini prilično veliku financijsku štetu jer automobil bez servisne knjižice i bez servisne povijesti  po mojoj procjeni vrijedi 1000-2000 EUR manje, a osim toga takav automobil je iznimno teško prodati.

Automobil nije glasio na njega nego na njegovu mamu, a prilikom potpisivanja kupoprodajnog ugovora ona nije bila prisutna te je on krivotvorio njen potpis.

Zanima me postoji li mogućnost da se taj ugovor proglasi nevažećim ako bi se dokazalo da je potpis zaista krivotvoren?

Može li on kazneno odgovarati za krivotvorenje tuđeg potpisa?

Možete li mi dati neki savjet?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pročitajte si članak 236. KZ. Moguće je da se radi o prijevari i krivotvorenju iz čl.278. KZ.

Kaznena prijava se podnosi policiji ili državnom odvjetništvu koje potom odlučuje o kaznenoj prijavi. U pogledu poništenja ugovora, svi ugovori sačinjeni protivno Ustavu, prisilinim propisima i moralu su ništetni. Međutim, radi se o složenom pravnom pitanju za koje Vam predlažem da potražite stručnu pomoć odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija