Jump to content

Ukidanje potvrde o pravomocnosti i ovrsnosti, sto dalje?


Spinn

Preporučene objave

Pozdrav,

ovrsen sam zbog kazne za parking, od strane drustva koje otkupljuje takva potrazivanja od komunalnih poduzeca u Slavoniji.

Uspio sam sa zahtjevom za ukidanje potvrde pravomocnosti i ovrsnosti, no ovrhovoditelj (cornix grupa d.o.o), unatoc mailu kojim me pozvao na dostavu broja racuna za uplatu, ne izvrsava uplatu.

Nisam pretjerano vican ovoj grani orava, pa nisam siguran u sljedeci korak. Tuzba radi isplate stecenog bez osnove?

Nesto trece?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da koroniram, pa malo i kasnim s traženim informacijama.

Rješenje je pravomoćno, a izreka glasi:

"Ukida se potvrda pravomoćnosti i ovršnosti rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave javnog bilježnika xx, posl. broj xx od siječnja 2019."

 

Ovrhovoditelj (nakon što sam ga pozvao na plaćanje nekoliko mjeseci nakon pravomoćnosti rješenja) mi već tjednima odgovara da će izvršiti uplatu čim mu dostavim podatke za uplatu. Koji su mu dostavljeni u prvom mailu, pa ponovo u trećem.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To razumijem.

No, bez potvrde pravomocnosti i ovrsnosti nije moguce provesti ovrhu, pa ni ovrhu na racunu putem Fine. A meni je ovrha provedena 2019-e godine, bez da sam na ikakav nacin obavijesten o dugovanju. Prva vijest mi je bio manjak na racunu.

Kako rekoh, ovrsno pravo mi nije forte, za zahtjev za ukidanjem potvrde sam cuo tek kad sam krenuo konkretnije citati propise o ovrsi i provedbi iste. Sastavio sam ga bez vecih ocekivanja, ali sada kada je pravomocan, nisam siguran sto je sljedeci korak.

I dodatak: maloprije mi se javio odvjetnik ovrhovoditelja, naveo je da ce isplata biti izvrsena najkasnije sutra. Bumo videli.

Ali neovisno o tome, bar profesionalne znatizelje radi zanima me odgovor na pitanje sto dalje nakon ukidanja potvrde?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Spinn je napisao:

I dodatak: maloprije mi se javio odvjetnik ovrhovoditelja, naveo je da ce isplata biti izvrsena najkasnije sutra. Bumo videli.

U protivnom imate na raspolaganju protuovrhu.

prije 3 sati , Spinn je napisao:

Ali neovisno o tome, bar profesionalne znatizelje radi zanima me odgovor na pitanje sto dalje nakon ukidanja potvrde?

Ponovna dostava rješenja o ovrsi ovršeniku, ako već do sada niste uložili i prigovor na isto, pa da je omaška suda što rješenje po ukidanju klauzule pravomoćnosti i ovršnosti nije stavio izvan snage i uputio vas u parnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Spinn je napisao:

ponovo ustaje prijedlogom za ovrhu.

Nema prostora za ponovni prijedlog za ovrhu, jer isti već postoji i o njemu je odlučeno rješenjem o ovrsi. Ne može se dva puta suditi o istoj stvari, pa se tako ne može dva puta slati isti prijedlog o kojemu je već odlučeno.

prije 2 sati , Spinn je napisao:

Ili možda pametnije, pozivom na plaćanje samog iznosa kazne.

Ni za ovo nema više prostora. Po zaprimljenom rješenju o ovrsi možete postupiti ili ne, odnosno možete uložiti prigovor u roku od 8. dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimljivo. 

Ne bis in idem mi je jasno načelo, no nisam mislio da mu ovdje ima mjesta. Ali da, u biti je rješenje još uvijek tu tu, ukinuta je samo potvrda. 

 

Borbena, hvala puno na pomoći.

Sad mi čak situacija izgleda nepotrebno loše za ovrhovoditelja. Ne vidim ni koji bi njegov bio daljnji manevar.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Spinn je napisao:

Na e-predmetu piše da je spis arhiviran.

Jako lijepo, ali to Vama ne ide u prilog. Predmet nije okončan. Samo je odlučeno o Vašem prijedlogu za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, ali ne i o samom predmetu ovrhe. Donesenim rješenjem je prekinut zastarni rok i sada je na potezu sud da Vam dostavi to rješenje na očitovanje, a ne da spis arhivira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija