Jump to content

Vlasnik stana ne vraća zadužnicu podstanarima


dara068

Preporučene objave

Supruga i ja bili smo podstanari u jednom stanu iz kojeg smo nedavno odselili. Kad smo se useljavali potpisali smo ugovor i bjanko zadužnicu. Nakon što smo iselili, vlasnik je rekao da će vratiti zadužnicu 30 dana nakon što iselimo i to imam napismeno u porukama. Prošlo je gotovo 2 mjeseca od iseljenja, zadužnicu nam nisu vratili , jer kako kažu nisu stigli pogledati stan. U normalnim smo odnosima, ali svejedno me zanima, što oni mogu sada s tom zadužnicom? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi zadužnicu nemamo kod sebe, a to je bilo prije nekoliko godina, tako da ne znamo. Imamo jedino ugovor. Na osnovu čega je mogu staviti na prisilnu naplatu? Mi smo uvijek sve plaćali, imamo dokaz o tome, u stanu je sve u redu, ključevi su kod vlasnika i imamo napravljen raskid ugovora o najmu stana stariji od 2 mjeseca. I još jedno pitanje, obzirom da se stan sada prodaje, kad se proda, jel i nakon što više ne budu vlasnici oni mogu pokrenuti prisilnu naplatu?

uređeno: od dara068
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, dara068 je napisao:

jedino ugovor.

Pa što kaže ugovor o toj zadužnici? 

prije 1 sat, dara068 je napisao:

Na osnovu čega je mogu staviti na prisilnu naplatu?

Na osnovu toga što je ona ovršna isprava.

prije 1 sat, dara068 je napisao:

I još jedno pitanje, obzirom da se stan sada prodaje, kad se proda, jel i nakon što više ne budu vlasnici oni mogu pokrenuti prisilnu naplatu?

Da.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru pše da se najmoprimac obvezuje najmodavcu dostaviti bjanko zadužnicu  i suglasnost o zapljeni plaće i drugih stalnih primanja ovjerenu kod javnog bilježnika sukladno članku 202 ovršnog zakona. 

Inače, stanarinu smo im uvijek uplaćivali preko računa, ako je to bitno.

uređeno: od dara068
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija