Jump to content

Zaštita jedine nekretnine


Mimi01

Preporučene objave

Pozdrav, molila bih savjet,u velikom smo problemu. Naime ja sam trenutno na porodiljnom i velika je vjerojatnost da cu ostati bez posla a naravno muz i ja zaduženi do grla. Sa jednom plaćom uz nas 4 nećemo moći plaćati sve kredite. Ono što mene zanima,kako zaštititi kuću? Ako i odemo u blokadu nek odemo ali bojim se za kuću. Bračna je stečevina ali na moje ime. Dali je rješenje da ju kao prodam sada dok je vrijeme,npr bratu? Jako se bojim da ćemo završiti na ulici. Kredit je 135 tisuća kuna i kredit je muzev

uređeno: od Mimi01
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , legalex je napisao:

Pročitajte si članak 75. st. 1. i 5. Ovršnog zakona. Ako niste ranije dali suglasnost za ovrhu na jedinoj nekretnini, tada se ovrha ne bi mogla provesti na istoj.

Lijepo ste ga Vi ovo pojednostavili.

Dana 15. 08. 2022. u 15:51, Mimi01 je napisao:

Dali je rješenje da ju kao prodam sada dok je vrijeme,npr bratu?

Možete, ali se ovakve radnje na sudu mogu pobijati.

Dana 15. 08. 2022. u 15:51, Mimi01 je napisao:

Kredit je 135 tisuća kuna i kredit je muzev

Kad je podignut kredit? Za što su utrošena sredstva? Koliko je ostalo za otplatu? Da li u zk u teretnom listu ima kakvih zabilježbi? Kako tj. na koji način se ovaj kredit sada otplaćuje?

Molim sve odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 08. 2022. u 22:26, Borbena7 je napisao:

Lijepo ste ga Vi ovo pojednostavili.

Možete, ali se ovakve radnje na sudu mogu pobijati.

Kad je podignut kredit? Za što su utrošena sredstva? Koliko je ostalo za otplatu? Da li u zk u teretnom listu ima kakvih zabilježbi? Kako tj. na koji način se ovaj kredit sada otplaćuje?

Molim sve odgovore.

Kredit je muz digao da vrati prethodne dugove a ostatak smo uložili u kuću. U zk nema zabilježbi nikakvih. Sada trenutno dio uplaćuje poslodavac a dio trajnim nalogom. Ostalo je još 5 godina otplate.Oprostite,meni uopće nije sada jasno. Po onim člancima nam kao nebi mogli uzet kuću, ali ipak mogu...baš sam se pogubila

 

uređeno: od Mimi01
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Koliko imate kredita? Samo glavnice su bitne. Da li su svi krediti kod iste banke? I kolika je otprilike vrijednost kuće? 

Sve je kod iste banke, kredit od 135tisuća, manja pozajmica od 10 tisuća i minus. Ako ode na ovrhu ,a vjerojatno hoće ide sve. Sveukupno oko 150 tisuća. Vrijednost kuće bi ajmo reć mogla biti tolika otprilike, nije neka kuća a ni mjesto. To je jedino sto imamo i auto. Sve je na moje ime. Ne znam sta da radim,bas sam van sebe, situacija je loša. Ima li kakve nade za nas? Postoji li mogućnost da samo skidaju sa plaće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Mimi01 je napisao:

Ima li kakve nade za nas?

Naravno da ima.

prije 4 minuta, Mimi01 je napisao:

Postoji li mogućnost da samo skidaju sa plaće?

Svakako mora ići ovrha na novčana sredstva koju provodi FINA-a i ovrha na plaći koju provodi poslodavac. Ukoliko bi i došlo do pokušaja ovrhe na nekretnini, mišljenja sam da itekako imate osnova za žalbu i to prije svega na temelju čl. 80. B. OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, Borbena7 je napisao:

Naravno da ima.

Svakako mora ići ovrha na novčana sredstva koju provodi FINA-a i ovrha na plaći koju provodi poslodavac. Ukoliko bi i došlo do pokušaja ovrhe na nekretnini, mišljenja sam da itekako imate osnova za žalbu i to prije svega na temelju čl. 80. B. OZ-a.

To trebamo uzeti odvjetnika? Mislim slabo se mi razumijemo u te stvari,hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dana 04. 09. 2022. u 19:07, Borbena7 je napisao:

Naravno da ima.

Svakako mora ići ovrha na novčana sredstva koju provodi FINA-a i ovrha na plaći koju provodi poslodavac. Ukoliko bi i došlo do pokušaja ovrhe na nekretnini, mišljenja sam da itekako imate osnova za žalbu i to prije svega na temelju čl. 80. B. OZ-a.

Zanima me da li ima smisla pozvati se na čl. 80 b OZ ako je jedina nekretnina opterećena sa prisilnim založnim pravom, iznos glavnice je 116000 kn, a nekretnina se u naravi sastoji od kuće sa dva stana i 600 m2 okućnice? Inače, ovršnim rješenjem obuhvaćeno je samo 47 m2 na suvlasničkom djelu ovršenika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Da, ako ispunjavate uvjete po članku.

Također moram naglasiti da ovrhovoditelj nije nikada pokušao naplatu na novčanim sredstvima, niti na bilo kojem drugom sredstvu naplate! 

Također moram napomenuti da je ovršni postupak započeo 2013.godine! 

Pretpostavljam da je jedina relevantna činjenica temeljena na čl.80 b OZ upravo nesrazmijer duga i vrijednosti nekretnine i eventualno to što ista služi za stanovanje i zadovoljenje osnovnih životnih potreba petero ukućana!

Nadalje, ovršenik također ima potraživanje prema ovrhovoditelju čija glavnica iznosi 50000 kn., međutim koliko sam ja pročitala, kod ovrha nema prebijanja, pa me zanima da li sam u pravu??

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija