Jump to content

Otkaz i godisnji odmor


sf.frko.manija@gmail.com

Preporučene objave

Dobar dan..mozete li mi pomoci oko ovog pitanja..

Dala sam otkaz i u ugovoru stoji 30 dana otkaznog roka novi poslodavac ce me cekati 2 tjedna a za dalje neznam..sadasnji šef je rekao da ce me drzati mj.dana a ako nade zamjenu 2 tjedna pitala sam a sta je sa g.o. ostalo mi je jos 14 dana kaze imam 4 jer sam dala otkaz i zato sto nisam do kraka godine ostala zato mi skidaju 10 dana!Recite jel smije to tako?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sf.frko.manija@gmail.com je napisao:

Dala sam otkaz i u ugovoru stoji 30 dana otkaznog roka novi poslodavac ce me cekati 2 tjedna a za dalje neznam..sadasnji šef je rekao da ce me drzati mj.dana a ako nade zamjenu 2 tjedna pitala sam

Nitko Vas ne može zadržati na radnom mjestu protivno Vašoj volji, tako da uvijek imate opciju da ne odradite otkazni rok do kraja.

prije 2 sati , sf.frko.manija@gmail.com je napisao:

ostalo mi je jos 14 dana

Kako ste došli do ove računice? Imate li od ranije ovo utvrđeno od strane poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Te papire ima šefica kod sebe i onda nam zapisuje koliko imamo g.o.a koliko smo koristili..nemam papir nikakav..

 

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

Da li ste dobili službenu odluku poslodavca s kojom je bilo utvrđeno da Vam pripadaju ta 24-i dana godišnjeg odmora ili ste to sami izračunali?

U ugovoru nam pise da imamo 24 dana godisnjeg ali nisam dobila potvrdu da koristim g.o. 10 dana sad za ljeto..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, Borbena7 je napisao:

Najbolje da tražite da Vam se uruči pisana odluka poslodavca s kojom je dužan utvrditi do kada Vam traje radni odnos, odnosno otkazni rok a, kao i sva Vaša prava i obveze u istom. 

Onda ce me sigurno pitati za sta mi to treba..

Ne znam jel to neki novi zakon ako das otkaz prije kraja godine pa ti onda umanje g o.zato jer nisi odradio do kraja godine..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, sf.frko.manija@gmail.com je napisao:

Onda ce me sigurno pitati za sta mi to treba..

To je obveza poslodavca, kao što je Vaša bila da podnesete pisani otkaz.

prije 3 minuta, sf.frko.manija@gmail.com je napisao:

Ne znam jel to neki novi zakon ako das otkaz prije kraja godine pa ti onda umanje g o.zato jer nisi odradio do kraja godine..

Nije novi zakon već je u pitanju pravo na razmjeni dio godišnjeg odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

To je obveza poslodavca, kao što je Vaša bila da podnesete pisani otkaz.

Nije novi zakon već je u pitanju pravo na razmjeni dio godišnjeg odmora.

 

prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

S kojim datumom ste poslodavcu uručili otkaz? I do kada bi trebali odrađivati otkazni rok?

29.08. A trebala bi odraditi do kraja 9.mjeseca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija