Jump to content

Ovrha na motornom vozili


horvatzd

Preporučene objave

Poštovanje, imam aktivnu ovrhu zbog poreznog duga na novčanim sredstvima i Porezna se nalazi u očevidniku na Fini. Posjedujem dva automobila. Zanima me što Porezna mora napraviti kako bi ovršila moja motorna vozila. Mora li raditi prijedlog za promjenu predmeta ovrhe na Sudu? Ako mora raditi promjenu predmeta ovrhe, moram li ja biti obaviješten o tome.  I ako kojim slučajem dođe do ovrhe na motornim vozilima, postoji li neki rok u kojem mogu podmiriti dug kako ne bi došlo do zapljene vozila? Hvala na odgovorima.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Onda ima ispunjene uvjete da sudu predloži promjenu predmeta i sredstva ovrhe, pa tako to može biti i ovrha na motornom vozilu. Prije nego li Vi budete obaviješteni sud daje nalog MUP-a da na Vaše vozilo stavi zabilježbu spora. Volja za pregovorima ovisi od ovrhovoditelja do ovrhovoditelja.

Mogu li ja u bilo kojem trenutku dok ne dođe do eventualne promjene predmeta ovrhe, samovoljno uplatiti cijeli dug i kamate bez da obavijestim Poreznu? I dali se podmirenjem duga s moje strane ovrha ukida?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, horvatzd je napisao:

Mogu li ja u bilo kojem trenutku dok ne dođe do eventualne promjene predmeta ovrhe, samovoljno uplatiti cijeli dug i kamate bez da obavijestim Poreznu?

Da, naravno.

prije 1 minutu, horvatzd je napisao:

I dali se podmirenjem duga s moje strane ovrha ukida?

Obustavlja se, a postupak obustave ovisi o tome gdje i koji je postupak u tijeku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, horvatzd je napisao:

Ako dođe do zabilježbe vozila od strane MUP-a, jel obavijest o tome dolazi u pretinac e-građani?

Koliko znam ne dolazi već samo sud obavijeste o provedenim radnjama. Isto to se radi i pri FINA-i u njihovom Upisniku sudskih i javnobilježničkih osiguranja tražbina vjerovnika na pokretnim stvarima i pravima (tzv. Upisnik založnih prava).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Borbena7 je napisao:

Koliko znam ne dolazi već samo sud obavijeste o provedenim radnjama. Isto to se radi i pri FINA-i u njihovom Upisniku sudskih i javnobilježničkih osiguranja tražbina vjerovnika na pokretnim stvarima i pravima (tzv. Upisnik založnih prava).

 

Dobro, a rješenje o ovrsi na motornom vozilu ukoliko dođe do ovrhe, obavezno mora doći na kućnu adresu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, horvatzd je napisao:

Ali nakon uručenja imam onaj rok od 8 dana što ste spomenuli u kojem mogu podmiriti dug?

Tako je. To je rok za prigovor, a koji možete iskoristiti za podmirenje duga. Samo nakon toga s podneskom i dokazom o uplati trebate obavijestiti sud, a koji će potom obustaviti postupak i po pravomoćnosti rješenja o obustavi naložiti će FINA-i i MUP-a da obrišu zabilježbe tereta na motornom vozilu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Tako je. To je rok za prigovor, a koji možete iskoristiti za podmirenje duga. Samo nakon toga s podneskom i dokazom o uplati trebate obavijestiti sud, a koji će potom obustaviti postupak i po pravomoćnosti rješenja o obustavi naložiti će FINA-i i MUP-a da obrišu zabilježbe tereta na motornom vozilu.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , horvatzd je napisao:

Zaboravio sam jučer jednu stvar. Ako Porezna krene u ovrhu na motorno vozilo, mora li u tom slučaju obustaviti ovrhu na novčanim sredstvima. I shodno tome njihova ovrha se briše iz očevidnika neizvršenih osnova za plaćanje. 

Da pojednostavnim. Zanima me može li ovrhovoditelj provoditi istovremeno ovrhu na dva predmeta. U mom slučaju može li blokirati račune, i istovremeno provoditi ovrhu na motornom vozilu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne, ne moraju.

Iz raznih objava sam shvatio da se ne može provoditi ovrha na dva predmeta. Očito sam krivo shvatio?

prije 2 minuta, horvatzd je napisao:

Iz raznih objava sam shvatio da se ne može provoditi ovrha na dva predmeta. Očito sam krivo shvatio?

Na ovo sam mislio. “Vracanje natrag na ivehu na novcanim sredstvima”

8AFEA164-0416-429E-AE6B-8B275B0FBF6B.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, horvatzd je napisao:

Iz raznih objava sam shvatio da se ne može provoditi ovrha na dva predmeta. Očito sam krivo shvatio?

Na ovo sam mislio. “Vracanje natrag na ivehu na novcanim sredstvima”

8AFEA164-0416-429E-AE6B-8B275B0FBF6B.jpeg

8AFEA164-0416-429E-AE6B-8B275B0FBF6B.thumb.jpeg.9ac00a742e615d6a376b762b4393a51c.jpegIli recimo na ovo da ovrhovoditelj promjenom predmeta ovrhe gubi i redosljed u naplati. Očito sam krivo shvatio, ili nisam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, horvatzd je napisao:

Iz raznih objava sam shvatio da se ne može provoditi ovrha na dva predmeta. Očito sam krivo shvatio?

Čekanje u redu naplate ne znači da se ovrha trenutno provodi. Upravo potvrda sa FINA-e da ovrhovoditelj čeka u redu naplate je dokaz temeljem kojega će sud odobriti promjenu predmeta tj. ovrhu na pokretnini. Ovdje nema opasnosti od dvostruke naplate. Kada se pokrene ovrha na pokretnini, tada povlače ovršnu ispravu sa FINA-e, a to rade da ne bi izgubili red u čekanju u slučaju da ih sud odbije sa prijedlogom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Čekanje u redu naplate ne znači da se ovrha trenutno provodi. Upravo potvrda sa FINA-e da ovrhovoditelj čeka u redu naplate je dokaz temeljem kojega će sud odobriti promjenu predmeta tj. ovrhu na pokretnini. Ovdje nema opasnosti od dvostruke naplate. Kada se pokrene ovrha na pokretnini, tada povlače ovršnu ispravu sa FINA-e, a to rade da ne bi izgubili red u čekanju u slučaju da ih sud odbije sa prijedlogom.

Dakle zaključno, onog trenutka kad i ako Porezna pokrenu ovrhu na motornom vozilu, kad otvorim sustav e-građani Porezne više ne bi trebalo biti u očevidniku na FINI? I tako će biti sve dok god traje ovrha na motornom vozilu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, horvatzd je napisao:

Dakle zaključno, onog trenutka kad i ako Porezna pokrenu ovrhu na motornom vozilu, kad otvorim sustav e-građani Porezne više ne bi trebalo biti u očevidniku na FINI?

Moguće je da će biti još neko vrijeme, jer ne žure sa povlačenjem iz postupka u kojemu ionako nema naplate. Moguće je da će se povući tek kada Vi to budete tražili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

Moguće je da će biti još neko vrijeme, jer ne žure sa povlačenjem iz postupka u kojemu ionako nema naplate. Moguće je da će se povući tek kada Vi to budete tražili.

Mislio sam da su duzni po zakonu kod promjene predmeta ovrhe povuci prvotnu ovrhu. U ovom slucaju deblokirati moj račun….

upravo sad, horvatzd je napisao:

Mislio sam da su duzni po zakonu kod promjene predmeta ovrhe povuci prvotnu ovrhu. U ovom slucaju deblokirati moj račun….

I ako se ne uspiju naplatiti iz ovrhe na motornom vozilu onda opet traziti promjenu ovrhe na novcana sredstva…?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, horvatzd je napisao:

Mislio sam da su duzni po zakonu kod promjene predmeta ovrhe povuci prvotnu ovrhu. U ovom slucaju deblokirati moj račun

Nema sankcija, ako to ne naprave, pa zato i ne žure.

prije 4 minuta, horvatzd je napisao:

ako se ne uspiju naplatiti iz ovrhe na motornom vozilu onda opet traziti promjenu ovrhe na novcana sredstva…?

Da ili na nekom drugom predmetu ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, horvatzd je napisao:

Znaci sve je na strani ovrhovoditelja. A, ako ja odem sutra u poreznu i uplatim kompletni dug hoce li mi deblokirati racun ili i onda postoje neke zakonske opcije da me ovrhovoditelj nastavi blokirati 😀

 

Znaci u biti ne vrijedi ono da se ne moze provoditi ovrha na dva predmeta istovremeno? Iz svega napisanog mogu to zakljuciti. Jer ako mogu pokrenuti ovrhu na vozili, i istovremeno ostati na racunima onda ne moraju niti pokretati eventalnu novu ovrhu ako odustanu od ovrhe na vozilu i pozele se vratiti na ovrhu na racunima….? A niti gube redosljed u redu naplate….

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Čekanje u redu naplate ne znači da se ovrha trenutno provodi. Upravo potvrda sa FINA-e da ovrhovoditelj čeka u redu naplate je dokaz temeljem kojega će sud odobriti promjenu predmeta tj. ovrhu na pokretnini. Ovdje nema opasnosti od dvostruke naplate. Kada se pokrene ovrha na pokretnini, tada povlače ovršnu ispravu sa FINA-e, a to rade da ne bi izgubili red u čekanju u slučaju da ih sud odbije sa prijedlogom.

Ovdje ste napisali da kad se pokrene ovrha na pokretnini da povlače ovrsnu ispravu sa FINE. Zbunjen sam…

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 34 minuta, horvatzd je napisao:

A, ako ja odem sutra u poreznu i uplatim kompletni dug hoce li mi deblokirati racun ili i onda postoje neke zakonske opcije da me ovrhovoditelj nastavi blokirati 😀

Mogu povući zahtjev odmah, ali i ne moraju, stav ažurnosti rada ovrhovoditelja.

prije 26 minuta, horvatzd je napisao:

Znaci u biti ne vrijedi ono da se ne moze provoditi ovrha na dva predmeta istovremeno? Iz svega napisanog mogu to zakljuciti

Ovo sam Vam u prethodnim objavama lijepo objasnila.

prije 27 minuta, horvatzd je napisao:

Jer ako mogu pokrenuti ovrhu na vozili, i istovremeno ostati na racunima onda ne moraju niti pokretati eventalnu novu ovrhu ako odustanu od ovrhe na vozilu i pozele se vratiti na ovrhu na racunima….? A niti gube redosljed u redu naplate….

Mogu i to, ako će ovršenik sve pasivno promatrati. Sud ovo po službenoj dužnosti neće tražiti.

prije 22 minuta, horvatzd je napisao:

Ovdje ste napisali da kad se pokrene ovrha na pokretnini da povlače ovrsnu ispravu sa FINE. Zbunjen sam…

A što da Vam kažem, nema zakonske obveze da se povuku iz red čekanja, pa da tek onda predlože ovrhu na pokretnini ili motornom vozilu.

prije 39 minuta, horvatzd je napisao:

Znaci sve je na strani ovrhovoditelja

Cilj ovršnog postupka je naplata duga u što kraćem vremenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Mogu povući zahtjev odmah, ali i ne moraju, stav ažurnosti rada ovrhovoditelja.

Ovo sam Vam u prethodnim objavama lijepo objasnila.

Mogu i to, ako će ovršenik sve pasivno promatrati. Sud ovo po službenoj dužnosti neće tražiti.

A što da Vam kažem, nema zakonske obveze da se povuku iz red čekanja, pa da tek onda predlože ovrhu na pokretnini ili motornom vozilu.

Cilj ovršnog postupka je naplata duga u što kraćem vremenu.

Ali ako uplatim dug sutra duzni su pobogu javiti FINI da je podmireno? Ne mogu me drzati blokiranog ako uplatim kompletan dug?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, horvatzd je napisao:

Ali ako uplatim dug sutra duzni su pobogu javiti FINI da je podmireno?

Trebali bi, ali i ne moraju. Pogotovo ako se ne slažu sa iznosom uplate. Ovršenici vrlo često pogrešno izračunaju glavnicu, troškove postupaka i kamate...

prije 8 minuta, horvatzd je napisao:

Ne mogu me drzati blokiranog ako uplatim kompletan dug

Mogu, a Vi možete osporavati ovakvu ovrhu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Trebali bi, ali i ne moraju. Pogotovo ako se ne slažu sa iznosom uplate. Ovršenici vrlo često pogrešno izračunaju glavnicu, troškove postupaka i kamate...

Mogu, a Vi možete osporavati ovakvu ovrhu. 

Ako odem direktno u Poreznu i zatrazim da mi ispisu ukupan svega. Ovrhovoditelj bi trebao naznačiti točan iznos? Neću ja ništa sam računati…

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Platio sam svoj porez danas pošteno, to bi savjetovao svima da učine. Ipak, siguran sam da mnoge zanima kako saznati je li netko od ovrhovoditelja upisao zabilježbu na njihovo vozilo. Naime, postoji jedno jednostavno rješenje. FINA ima uslugu "info šasija", u kojoj se u realnom vremenu može saznati je li vaše vozilo ima zabilježbu ili nema. Morate napraviti sljedeće. Upišete malim slovima "sas" na broj 818058, nakon toga ide obavezno razmak i onda upišete broj šasije vašeg vozila. U roku od nekoliko sekundi dolazi poruka s informacijom dali se vaše vozilo nalazi pod zabilježbom ili ne. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija