Jump to content

Pravo na nasljedstvo


Davidd

Preporučene objave

Poštovani, imam 35 godina. Vanbračni sam sin. S ocem nisam nikada bio u kontaktu. On ima drugu obitelj. Nikada me nije uzdržavao niti plaćao alimentaciju. 

Pitanje 1.: Imam li prava na nasljedstvo iza smrti svog oca čak ako je sve naslijedila njegova obitelj po zakonu?

Pitanje 2.: Mogu li potraživati isplatu alimentacije unatoč tome što je od odluke o plaćanju alimentacije prošlo 20 ili više godina? Otac je uspio svu imovinu prepisati na druge ljude te je tako bio čovjek bez ičega, nesposoban plaćati alimentaciju. Dakle, postoji li zastara na alimentaciju.

Pitanje 3.: Ima li moj sin, dakle unuk mog biološkog oca ikakva prava u potraživanju alimentacije ili imovine biološkog djeda?

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da Vas je biološki otac priznao kao svoje zakonito dijete, pa u tom smislu i odgovaram.

prije 40 minuta, Davidd je napisao:

Pitanje 1.: Imam li prava na nasljedstvo iza smrti svog oca čak ako je sve naslijedila njegova obitelj po zakonu?

Imate pravo na nužni dio.

prije 40 minuta, Davidd je napisao:

Pitanje 2.: Mogu li potraživati isplatu alimentacije unatoč tome što je od odluke o plaćanju alimentacije prošlo 20 ili više godina? Otac je uspio svu imovinu prepisati na druge ljude te je tako bio čovjek bez ičega, nesposoban plaćati alimentaciju. Dakle, postoji li zastara na alimentaciju.

Da, ovo bi sve bilo pod zastarom.

prije 40 minuta, Davidd je napisao:

Pitanje 3.: Ima li moj sin, dakle unuk mog biološkog oca ikakva prava u potraživanju alimentacije ili imovine biološkog djeda?

Ne ukoliko ste Vi živi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija