Jump to content

Nasljedjivanje maloljetnika


korisnik88

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam dvije maloljetne djevojcice. Njihov otac, a jos uvijek moj suprug ne zivi s nama. Njegovi roditelji posjeduju nekoliko nekretnina i ne zele nista njemu ostaviti jer ih je strah da ce sve prokockati jer je ovisnik o raznim sredstvima.
Mene zanima, mogu li oni i na koji nacin ostaviti nasljedstvo njima dvjema(ako su maloljetne) a da njega izuzmu? Moze li se tako nesto napisati u oporuci? Mogu li one kao maloljetne biti nasljednice nekretnina ili druge ostavstine?

Moram napomenuti da cu u narednom periodu pokrenuti rastavu i traziti skrbnistvo nad djecom buduci da im je otac ovisnik te ne brine o njima ni na koji nacin. 

Zahvaljujem, lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, njegovi roditelji mogu raspolagati sa svojom imovinom u korist unuka.

To znaci da oni u oporuci mogu napisati da njih dvije nasljedjuju i da oni umru karikiram za mj.dana one bi na ostavinskoj to nasljedile i njihovo ime bi pisalo u zemljisnim knjigama iako su maloljetne? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, čudo je napisao:

Interesira me, ako unuci oporučno dobiju svu imovinu djeda i bake, ima li gospođin suprug pravo na nužni dio?

Ima pravo na nužni dio, osim ako već u samoj oporuci oporučitelj ne navede svoju izričitu volju da ga isključuje i neki od razloga za isključenje po čl. 85. Zakona o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

 A ima li nasljednik pravo na nužni dio ako je su nekretnine pod ovrhom? Kako se to riješava?

Dali se može ostavinska rasprava napravljena kod javnog bilježnika poništiti? Na ostavinskoj nismo imali uvid u račune, odrekli se donesene imovine a u račune nismo imali uvid, javni bilježnik napisao da se odričemo nekretnine te da nemamo uvid u račune, potom dolazi riješenje da smo se svega odrekli. Mi se nismo odrekli računa nego smo rekli istinu da nemamo uvid u racune. Može li se pobiti riješenje doneseno na takav način? Te ako može koja je procedura?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , samysam je napisao:

Dali se može ostavinska rasprava napravljena kod javnog bilježnika poništiti? Na ostavinskoj nismo imali uvid u račune, odrekli se donesene imovine a u račune nismo imali uvid, javni bilježnik napisao da se odričemo nekretnine te da nemamo uvid u račune, potom dolazi riješenje da smo se svega odrekli. Mi se nismo odrekli računa nego smo rekli istinu da nemamo uvid u racune. Može li se pobiti riješenje doneseno na takav način? Te ako može koja je procedura?

Ne. Odricanje je neopozivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija