Jump to content

Šteta nastala obilnim vodama


dtoni

Preporučene objave

Poštovani,

U poziciji sam da ne mogu obraniti od voda koje dolaze sa javnih površina (ceste). Prije par dana nakon obilne kiše voda se slijevala prema mom zemljištu. Ne postoji sustav odvodnje nego je sva voda usmjerena na moje zemljište. Voda sa javnih površina na građevinsko zemljište, koje je u mojem vlasništvu, uzrokovala je odron zemljišta i ugrozila sigurnost kuće. Osim toga, ugrozila je i stabilnost ceste koja se također može odronuti prema mojoj kući. Uredno podmirujem naknade vezane za uređenje voda itd...

Postoji li osnova na kojoj mogu tražiti odštetu nastalu nakon obilnih kiša i od koga?  

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od cesta, obzirom da prilikom izgradnje te ceste nisu izgradili sustav odvodnje. 

Mislim da možete kao drugo tuženika staviti i vode (hrvatske vode ili tko god Vam je nadležan za održavanje voda), a jer vjerujem da su time prekršili neke odredbe Zakona o vodama i Zakona o vodnim uslugama. 

 

Osnova je upravo šteta, dakle izvanugovorni odnos. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija