Jump to content

Kupoprodajni ugovor automobila


kadz175

Preporučene objave

Pozdrav,

Dobila sam poziv od odvjetnika u kojemu stoji da gospodin koji je kupio moje auto, sada želi nazad novac, iako je prošlo već mjesec dana. Odvjetnikov klijent tvrdi da mu nisam rekla za određene kvarove, što nije istina jer imam i poruke u kojima mu navodim jedan od kvarova koje bi trebalo sanirati. Ima li tko da se razumije u to pa da me savjetuje što dalje? U prilogu je pismo koje mi je stiglo.

Unaprijed zahvaljujem.

IMG-20220913-WA0048.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dopis odvjetnika možete ignorirati ili po Vašoj procjeni mu odgovoriti da Vas ne uznemirava i pri tom mu navedite sljedeće:

Niste Vi trgovac automobilima , niti proizvođač da dajete garanciju ili jamstvo. Po Vašem navodu radi se o BMW-u starom 25 godina, i to je stari auto, danas mu je lamela - kuplung , sutra alnaser, prekosutra ležaj u kotaču itd. Tko kupuje takve aute i za takvu cijenu mora ići na rizik nepredviđenih kvarova, i zato trgovci automobilima niti ne uzimaju tako stare aute, jer bih nešto trebali jamčiti garantirati.

Kod privatne prodaje kakva je Vaša, princip je viđeno - kupljeno, kupac je mogao sam pregledati  ,  doći  s nekim tko se razumije ili tražiti pregled kod mehaničara, pa ako ima kvarova odustati od kupnje ili sniziti cijenu , jer ovaj dopis preko odvjetnika mi izgleda kao neki trik .

Što se tiće ugovora, to trebate popraviti, da kupac može prenjeti vozilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ponton je napisao:

Dopis odvjetnika možete ignorirati ili po Vašoj procjeni mu odgovoriti da Vas ne uznemirava i pri tom mu navedite sljedeće:

Niste Vi trgovac automobilima , niti proizvođač da dajete garanciju ili jamstvo. Po Vašem navodu radi se o BMW-u starom 25 godina, i to je stari auto, danas mu je lamela - kuplung , sutra alnaser, prekosutra ležaj u kotaču itd. Tko kupuje takve aute i za takvu cijenu mora ići na rizik nepredviđenih kvarova, i zato trgovci automobilima niti ne uzimaju tako stare aute, jer bih nešto trebali jamčiti garantirati.

Kod privatne prodaje kakva je Vaša, princip je viđeno - kupljeno, kupac je mogao sam pregledati  ,  doći  s nekim tko se razumije ili tražiti pregled kod mehaničara, pa ako ima kvarova odustati od kupnje ili sniziti cijenu , jer ovaj dopis preko odvjetnika mi izgleda kao neki trik .

Što se tiće ugovora, to trebate popraviti, da kupac može prenjeti vozilo.

Hvala Vam na ovome. Odvjetniku sam napisala kako ste rekli i poslala mu sliku kao dokaz da sam rekla gospodinu za sve navedene kvarove. I meni se čini kao trik - jer sve sam rekla, niti u jednom trenutku nisam rekla da jamčim za auto i da je 100% ispravan. Još jednom se zahvaljujem, puno ste mi pomogli! ❤️

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija