Jump to content

Grobno mjesto


Vanja24

Preporučene objave

Molim pomoc, moj otac je poginuo 1992 i sahranjen je na grobnom mjestu koje smo dobili od drzave. U to doba ja sam imao 7 godina i moja mama je bila zakonski nasljednik. Moje pitanje je da li ona smije bez mog pristanka pokopati drugu osobu na isto mjesto nakon 30 godina ili imam ja mozda nekakvo pravo da se mene pita? 

Hvala unaprijed na odgovoru 

uređeno: od Borbena7
Naslov - dužina
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Grobno mjesto
prije 7 minuta, beroduba je napisao:

Ja sam shvatio da je Vanja24 napisao da mu je mama zakonski nasljednik 

Kako je bio maloljetan, majka mu je bila zakonski zastupnik u ostavinskom postupku, ali činjenica njegove maloljetnosti nije mogla biti od utjecaja na njegova nasljedna prava tj. on je isto kao i majka trebao biti zakonski nasljednik pokojnog oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 09. 2022. u 7:46, Borbena7 je napisao:

Pojasnite ovo malo. Imate samo jedno grobno mjesto čiji ste upisani vlasnici Vi i majka, a majka bi sada na to mjesto dozvolila ukop nekoj trećoj osobi? Očeve kosti bi se spustile u kosturnicu ili?

Vlasnik grobnog mjesta je lokalna samouprava, a sad kako to ide s poginulim braniteljem....Hrvatski branitelji koji su smrtno stradali u obrani suvereniteta Republike Hrvatske smatraju se povijesno značajnim osobama u smislu Zakona o grobljima. Obveznici održavanja grobnih mjesta povijesno značajnih osoba su vlasnici groblja (jedinice lokalne samouprave).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Vanja24 je napisao:

Puno hvala na odgovoru ali mene jos uvijek zanima tko je vlasnik grobnog mjesta koje je moj otac dobio od drzave dok sam bio maloljetan i ima li moja mama pravo ukopati nekoga u isto bez moje suglasnosti?

Bilo bi lijepo da odgovorite na postavljena pitanja da bi dobili konkretan odgovor, jer Vam je upit i više nego nedorečen.

prije 1 sat, Vanja24 je napisao:

Molim odgovor od nekog upoznatog sa tim a ne nagadanja, hvala unaprijed

I suzdržite se od komentiranja drugih korisnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija