Jump to content

Zasticeni racun I problemi


Matijaela3

Preporučene objave

Koristim zaštićeni račun od 2014 godine.Prema zakonu odvajalo se 1/4 primanja svaki mjesec.Nemadugo sam promijenio poslodavca.Svaku promijenu prijavio u fini i svojoj banci.Naime,sadašnja firma je strana i sjedište je u Nizozemskoj.Znaci morao sam otvoriti devizni račun i devizni racun izuzet od ovrhe,pošto ne postoji zaštićeni devizni racun.e sada,nakon mojeg odlaska što je bilo vrlo naglo.,ja kontaktiram banku u Hrvatskoj i pitam za karticu deviznog racuna kako bi se poslala.odgovor je bio da kartica zasticenog deviznog racuna ne postoji i mogu podignuti novac samo osobno u poslovnici u RH  kada se vratim..znači meni novac od plaće sjeda a ja moram živjeti od zraka tri mjeseca dok ne dodjem kući. Na pitanje mogu li otvoriti racun u nizozemskoj banci i sam vršiti uplatu na tekući blokirani racun nema odgovora..molim pomoć.. ne bježim od obveza samo moram imati primanje da bih mogao plaćati obvezu..kakva smo mi država.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Matijaela3 je napisao:

Koristim zaštićeni račun od 2014 godine.Prema zakonu odvajalo se 1/4 primanja svaki mjesec.Nemadugo sam promijenio poslodavca.Svaku promijenu prijavio u fini i svojoj banci.Naime,sadašnja firma je strana i sjedište je u Nizozemskoj.Znaci morao sam otvoriti devizni račun i devizni racun izuzet od ovrhe,pošto ne postoji zaštićeni devizni racun.e sada,nakon mojeg odlaska što je bilo vrlo naglo.,ja kontaktiram banku u Hrvatskoj i pitam za karticu deviznog racuna kako bi se poslala.odgovor je bio da kartica zasticenog deviznog racuna ne postoji i mogu podignuti novac samo osobno u poslovnici u RH  kada se vratim..znači meni novac od plaće sjeda a ja moram živjeti od zraka tri mjeseca dok ne dodjem kući. Na pitanje mogu li otvoriti racun u nizozemskoj banci i sam vršiti uplatu na tekući blokirani racun nema odgovora..molim pomoć.. ne bježim od obveza samo moram imati primanje da bih mogao plaćati obvezu..kakva smo mi država.. 

Trebali ste otvoriti račun u Nizozemskoj, primati cijelu plaću i samostalno otplaćivati ovrhu prema željama i mogućnostima.
Naravno, to možete i sada, samo obavijestite poslodavca o promjeni računa za isplatu plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

A jeste li znali, da bio on ugašen ili ne, da se svejedno sa ovakvim postupanjem ovršenika ispunjavaju uvjeti da sud na prijedlog ovrhovoditelja odobri promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Gdje piše da ovršenik neće plaćati dug? Piše samo da želi i može raspolagati ostatkom plaće da može živjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, TonyBob je napisao:

Gdje piše da ovršenik neće plaćati dug?

Ja to nisam ni rekla. Dapače, sasvim je jasno ako posluša Vaš savjet da će dug dobrovoljno otplaćivati, ali da se on neće prisilno namirivati, a to je svrha ovršnog postupka. Pa sam samo ukazala da ako posluša Vaš savjet da se izlaže novoj ovrsi i to na novom predmetu i sredstvu.

Neki ovršenici nemaju drugih predmeta i sredstva, pa ih ovakva postupanja dodatno ne ugrožavaju, ali su si zato neki ovršenici dobrano zakomplicirali život sa ovakvim radnjama, jer su im u ovrsi završile nekretnine, pa npr. automobili koji su im neophodni da dođu svaki dana na svoje radno mjesto itd.

prije 16 minuta, TonyBob je napisao:

Piše samo da želi i može raspolagati ostatkom plaće da može živjeti.

Izuzeti dio plaće mu je raspoloživ, ali ne na željeni način. Možda je npr. punomoć za korištenje njegovog računa u RH manje bolno rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Ja to nisam ni rekla. Dapače, sasvim je jasno ako posluša Vaš savjet da će dug dobrovoljno otplaćivati, ali da se on neće prisilno namirivati, a to je svrha ovršnog postupka. Pa sam samo ukazala da ako posluša Vaš savjet da se izlaže novoj ovrsi i to na novom predmetu i sredstvu.

 

Kako se neće prisilno namirivati ako on iz Nizozozemske svaki mjesec uplati neki iznos na neki od svojih računa a što će se tada proslijediti ovrhovoditelju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, TonyBob je napisao:

Kako se neće prisilno namirivati ako on iz Nizozozemske svaki mjesec uplati neki iznos na neki od svojih računa a što će se tada proslijediti ovrhovoditelju?

Ne bih se više ponavljala. Dobrovoljna otplata i prisilna naplata nisu isti pojmovi i pravno su uporište za postupanje ovrhovoditelja...

Bitno je da je korisnik koji je postavio pitanje dobio informaciju o mogućim posljedicama, a na njemu je da odluči što će poduzeti s obzirom na visinu duga i svoju raspoloživu imovinu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetima,ali nismo se razumjeli dobro i otišlo je malo u krivom smjeru.Da ponovim.,ja sam pod ovrhom od 2014g u RH.i sve je išlo prema protokolu.Znaci skidalo se 1/4 mojeg primanja. Promijenio sam poslodavca i morao  otputovati u inozemstvo .Prema  informacijama moje matične banke u RH ne mogu do svojih primanja jer ne postoji kartica deviznog računa izuzetog od ovrhe koji sam prijavio i fini prije odlaska u obrascu.Tako sam i prijavio i novog poslodavca. Znači kada se vratim u Hrvatsku tek tada mogu podignuti novac u mat.poslovnici svoje banke. moje pitanje  glasi ako otvorim strani racun u inozemstvu moze li se on automatski ovrsiti u cijelosti. odnosno da mi strana banka skine kompletno primanje posto smo EU. I sve je povezano.taj strani račun bi koristio do kraja godine i zatim poslodavcu dao devizni racun koji sam otvorio u fini prije odlaska..jer onda prelazi sve na euro i moj tekući kunski zaštićeni  račun bit će povezan s novo otvorenim deviznom prijavljenim u fini., jer je isti iban ,te ću moći podizati primanje s hrvatskim kunskim zaštićenim racunom (jer posjedujem karticu.)na svakom bankomata i naravno da će fina skidati 1/4 primanja kao do sada.hvala..lp.matija 

uređeno: od Borbena7
Velika slova - smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija