Jump to content

Sto ako nasljednik umre ili ako postoje dvije oporuke


Pincher

Preporučene objave

Zanima me prvo pitanje. Ako mi je umro otac, a do ostavinske rasprave mi premine njegova supruga(nije majka ni skrbnik), a u oporuci npr piše da otac sve ostavlja njoj, što se dalje dešava? Dali bi ja dobio sve kao jedini nasljednik oca? Ili bi se njezina potrazivanja mogla prenijeti na njenu djecu i njene nasljednike s njene strane iako je ona preminula do odrzsvanja ostavinske rasprave? 

 

Drugo pitanje, što ako postoje dvije oporuke sastavljene? Onda je zadnja jedina pravno valjana? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Pincher je napisao:

Dali bi ja dobio sve kao jedini nasljednik oca?

Ne.

prije 13 sati , Pincher je napisao:

Ili bi se njezina potrazivanja mogla prenijeti na njenu djecu i njene nasljednike s njene strane iako je ona preminula do odrzsvanja ostavinske rasprave? 

Ne radi se tu o njenim potraživanjima već o imovini koja je sastavni dio ostavinske mase iza njene smrti. Naime, nasljedno se pravo stječe u trenutku ostaviteljeve smrti, a ne u trenutku okončanja ostavinske rasprave. 

prije 13 sati , Pincher je napisao:

Drugo pitanje, što ako postoje dvije oporuke sastavljene? Onda je zadnja jedina pravno valjana? 

Ne, nužno. Ovisi o sadržaju oporuka i koja imovina je predmet ovakvog raspolaganja ostavitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija