Jump to content

Lažna prijava za Kazneno djelo-silovanje


zukkkkka22

Preporučene objave

Dobar dan,

U prilogu tražim Vaš savjet jer se nalazim u jako nezahvalnoj situaciji.

Protiv mene je podnesena kaznena prijava za silovanje iz članka 153. Prijava je podnesena u 6. mjesecu 2022. Dobio sam odluku suda da se branim sa slobode umjesto istražnog zatvora. Kao mjeru opreza su mi oduzeli putovnicu s obzirom da sam građanin BiH ( trenutno na sezonskom radu na Jadranu). "Oštećenica" je dala izjavu u kojoj jasno navodi da je bila zbunjena pod šokom, da se osjećala iskorišteno jer nisam htio da ulazim u ljubavnu vezu sa njom jer nisam osjećao isto i da silovanja nije bilo.

Ovo pišem 18.10. 4 mjeseca nakon prijave optužnica još nije ni potvrđena, nisam dobio uvid u medicinske dokaze, niko me ne kontaktira sa suda, odvjetnika sam dobio po službenoj dužnosti. Ne žele da mi ukinu mjere opreza i vrate putovnicu i trenutno sam bez posla i smještaja u RH jer mi je ugovor istekao. Navodna oštećena je nakon njenog saslušanja raskinula ugovor sa firmom i otišla doma ( također strani državljan). Koga da kontaktiram ne bi li se proces ubrzao jer silovanja očigledno nije bilo a ilegalno sam u Hrvatskoj bez smještaja hrane i primanja?

Također sam kontaktirao ambasadu BIH, pučko branilaštvo ali niko ne želi pomoći.

Hvala na odgovorima.

 

uređeno: od zukkkkka22
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dal si dobio od Suda-a ili DORH-a? Vrlo je vjerojatno da si od DORH-a dobio ne od suda, mjeru opreza i odluku da će se provesti istraga.

Da imaju samo 1 dokaz protiv tebe, dobio bi istražni zatvor 5-6 mjeseci. Vjerojatno nemaju ništa, možda čak niti indicije. I ako je dala takav iskaz...  ako je ovo istraga bude trajala 4-5 ili 6 mjeseci te ćeš onda dobiti ili obustave istrage ili budu podignuli optužnicu protiv tebe.

 

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , prvo1 je napisao:

Dal si dobio od Suda-a ili DORH-a? Vrlo je vjerojatno da si od DORH-a dobio ne od suda, mjeru opreza i odluku da će se provesti istraga.

Da imaju samo 1 dokaz protiv tebe, dobio bi istražni zatvor 5-6 mjeseci. Vjerojatno nemaju ništa, možda čak niti indicije. I ako je dala takav iskaz...  ako je ovo istraga bude trajala 4-5 ili 6 mjeseci te ćeš onda dobiti ili obustave istrage ili budu podignuli optužnicu protiv tebe.

 

Danas sam zaprimio poštom pismo da je optužnica potvrđena, neki savjeti koliko bi to moglo trajati i koje poteze vući dalje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 10. 2022. u 11:21, zukkkkka22 je napisao:

Danas sam zaprimio poštom pismo da je optužnica potvrđena, neki savjeti koliko bi to moglo trajati i koje poteze vući dalje?

U pravilu neće trajati više od 6 mj. Da bi duže trajalo mora se nešto jako komplicirano dogoditi, npr. da netko od vas dvoje nije dostupan i slično. Ako se to pak dogodi, može trajati godinama.

Nažalost, lažne prijave za silovanje su sve češće, a ako DO ne obustavi istragu( moguće da je i istraživanje ako je 153. St.1.Kz), šanse su samo da na sudu njezin iskaz ne bude dovoljno uvjerljiv pa da Vas oslobode. Za optužnicu je dovoljan njezin iskaz.

Dobar branitelj je ovdje neprocjenjiv

Što se tiče mjera opreza, svaka dva mjeseca se o njima odlučuje i imate pravo žaliti se i tražiti da se ukinu.

Uvid u spis dogovorite u nadležnom Županijskom državnom odvjetništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija