Jump to content

Stan otkupljen 90.-tih godina i problem sa zemljištem


jadranka matic

Preporučene objave

Molila bih nekoga tko više zna o ovoj temi da me uputi što raditi.

Moj otac je bio nositelj stanarskog prava na željeznički stan( zgrada od4 stana u visokoj prizemnici) koji se tada nalazio na zemljištu u posjedu HŽ u Splitu.Stan je otkupljen i u trenutku sklapanja ugovora  kupnjom stana se kupilo i zemljište na kojem se nalazi stan.Zgrada se nalazi u tadašnjem pojasu uz želj.prugu.Kasnijim" pretvorbama" zemljište je pripalo privatnom poduzetniku ,te ga je on stavio pod hipoteku za kredite na ime svoje firme.Kredite,naravno,nije otplatio,pa se zemljište našlo na javnoj dražbi(na prvoj se nitko nije javio),sada je na drugoj dražbi.

Zanima me kakva su prava nas stanara s obzirom na to  zemljište i što nam je činiti da zaštitimo svoja prava.

ps.Poslije je došlo do izmjena u zakonu o otkupu,jer su se žalili stanari u višekatnicama zbog otkupa i zemljišta i trebali su se izjasniti da ne žele kupiti i dio zemljišta.Moj otac je želio otkupiti pošto je stan kao jedan dio privatne kuće,i nije nikakav zahtjev podnosio,jer je smatrao da onaj tko je  sklopio ugovor prije tih izmjena ,smatra se da želi kupiti i zemljište na kojemu se nalazi njegov stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija