Jump to content

Navedeni krivi podatci u prekršajnom nalogu


Pseudonim24523

Preporučene objave

Pozdrav,

Prije 10. mjeseci sam uhvaćen s marihuanom. Prije par dana mi je došao optužni prijedlog te Policijska postaja kao tužitelj traži od mene sljedeće :

Da me se proglasi krivim i da platim kaznu u iznosu od 5.000 HRK

te da se uz kaznu izrekne zaštitna mjera oduzimanja droge te da platim troškove postupka.

Prvo pitanje je što bi značila zaštitna mjera oduzimanja droge?

Također, na optužnom prijedlogu je naveden krivi datum rođenja. Predstavlja li ovo osnovu za odbacivanjem optužnice te ukoliko da isplati li se vući po sudu zbog toga ?

Nisam prije kažnjavan te vjerujem da će kazna biti i manja, najviše me strah oduzimanja vozačke dozvole s obzirom da mi je potrebna za posao a u trenutku kad su me zatekli bio sam u automobilu ( Nisam bio pod utjecajem niti sam konzumirao, ali nisam ni testiran. ) Također dobrovoljno sam predao sve što sam imao.

Hvala, Lp

Također u prijedlogu stoji da sam učenik po zanimanju iako u tom trenutku nisam bio zaposlen te također nisam više učenik. ( imam 20god ). Studiram, no student sam u inozemstvu i to nije navedeno u optužnici niti sam na birou prijavljen kao student jer ne koristim studentska prava te sam prije nekoliko mjeseci otvorio svoj d.o.o.

uređeno: od Pseudonim24523
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Pseudonim24523 je napisao:

Prvo pitanje je što bi značila zaštitna mjera oduzimanja droge?

Traže sud da odredi trajno oduzimanje predmeta (nekad se predmet prekršaja može vratiti nakon postupka, ali kod droge ide trajno oduzimanje).

  

prije 11 minuta, Pseudonim24523 je napisao:

Također, na optužnom prijedlogu je naveden krivi datum rođenja. Predstavlja li ovo osnovu za odbacivanjem optužnice te ukoliko da isplati li se vući po sudu zbog toga ?

Ne, ta greška se lako ispravi u bilo kojem dijelu postupka, nije osnova za odbacivanjem prijave.

  

prije 11 minuta, Pseudonim24523 je napisao:

Nisam prije kažnjavan te vjerujem da će kazna biti i manja, najviše me strah oduzimanja vozačke dozvole s obzirom da mi je potrebna za posao a u trenutku kad su me zatekli bio sam u automobilu ( Nisam bio pod utjecajem niti sam konzumirao, ali nisam ni testiran. )

Ako te nisu tužili za upravljanje pod utjecajem ili odbijanje testiranja, nema oduzimanja vozačke samo za posjedovanje.

  

prije 11 minuta, Pseudonim24523 je napisao:

Također u prijedlogu stoji da sam učenik po zanimanju iako u tom trenutku nisam bio zaposlen te također nisam više učenik. ( imam 20god ). Studiram, no student sam u inozemstvu i to nije navedeno u optužnici niti sam na birou prijavljen kao student jer ne koristim studentska prava te sam prije nekoliko mjeseci otvorio svoj d.o.o.

Nebitno za prekršajni postupak, pisali su po onom što im piše u sustavu (od kad si zadnji put vadio osobnu iskaznicu).

 

prije 4 minuta, Pseudonim24523 je napisao:

Također, moram dodati u naredbi za vještačenje je navedeno ime okrivljenika mog djeda, koji je pokojni već nekoliko godina?

Ista stvar, može se ispraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija