Jump to content

Negativna recenzija ili kleveta


apartmanibv

Preporučene objave

Poštovani,

napisao sam negativnu recenziju na googlu nakon čega mi je tvrtka koju sam recenzirao odgovorila kako će me tužiti za klevetu ukoliko ne uklonim recenziju. Kako pravno nisam upoznat, uklonio sam je. Molio bih pomoć kako sastaviti recenziju a da tužba nije osnovana? Imao sam loše iskustvo i mislim da nije u redu da recenziju nije moguće ostaviti ako je negativna.

Hvala i lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , apartmanibv je napisao:

Poštovani,

napisao sam negativnu recenziju na googlu nakon čega mi je tvrtka koju sam recenzirao odgovorila kako će me tužiti za klevetu ukoliko ne uklonim recenziju. Kako pravno nisam upoznat, uklonio sam je. Molio bih pomoć kako sastaviti recenziju a da tužba nije osnovana? Imao sam loše iskustvo i mislim da nije u redu da recenziju nije moguće ostaviti ako je negativna.

Hvala i lp

Ako svjesno lažete u toj recenziji, tada činite klevetu. Ako pišete istinu, nemate straha čak i da Vas tuže jer oni moraju dokazati da ste 1. iznijeli neistinu, 2. da je ili da to može škoditi njigovom ugledu ili časti i 3. da ste znali da to što pišete je neistina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz nedavnog osobnog iskustva moram reci da se i negativna recenzija temeljena cak na interpretaciji  pravomocne presude za lazno oglasavanje  proizvoda kažnjava kao uvreda. Mozda nije isto kod svih sudaca, ali sudica Vuljak iz Koprivnice i Dolenec iz Pule to tako tumace.Ovisi mozda i koga ste "oklevetali", lokalnog mocnika ili nekog manje bitnog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija