Jump to content

Ovrha na pokretninama


Hvol33

Preporučene objave

Obavještavam Vas da Vjerovnik radi naplate duga raspolaže ovršnom ispravom, rješenjem o ovrsi broj
, te da je Vjerovnik prethodno pokušavao naplatiti dug zapljenom Vaših računa i
primanja, međutim dug do današnjeg dana nije u cijelosti naplaćen.
S obzirom na navedeno, ovim sam Vas putem dužan upozoriti da ako predmetno dugovanje ne bude
podmireno u daljnjih 15 dana, ili ako s Vjerovnikom ne dogovorite dobrovoljno podmirenje Vaših obveza,
da će Vjerovnik biti prisiljen pred sudom pokrenuti ovrhu na svim Vašim pokretninama koje nisu izuzete
od ovrhe. Konkretno to znači sljedeće:
da će sudski ovršitelj zajedno sa svjedocima i/ili policijom morati prisilno ući u Vaš stambeni ili drugi
prostor,
da će se popisati i zaplijeniti stvari koje se zateknu u Vašem prostoru, nakon čega će se iste odvesti
u skladište radi prodaje na dražbi,
i da ćete morati snositi sve dodatne troškove tog postupaka, zajedno i s troškovima odvjetnika i
kamatama, a koji troškovi mogu iznositi i do više tisuća kuna.
Kako bi izbjegli te životno neugodne i neželjene situacije, ovim Vas putem zadnji put pozivamo odmah
uplatite preostalo dugovanje ili da kontaktirate Vjerovnika i da dogovorite odgovarajući način otplate
Vašeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Hvol33 je napisao:

Sto mi je činiti trenutno sam nezaposlen.

Ništa ne možete učiniti, njegovo je pravo da bira predmet i sredstvo ovrhe.

prije 12 sati , Hvol33 je napisao:

da će sudski ovršitelj zajedno sa svjedocima i/ili policijom morati prisilno ući u Vaš stambeni ili drugi
prostor,
da će se popisati i zaplijeniti stvari koje se zateknu u Vašem prostoru, nakon čega će se iste odvesti
u skladište radi prodaje na dražbi,
i da ćete morati snositi sve dodatne troškove tog postupaka, zajedno i s troškovima odvjetnika i
kamatama, a koji troškovi mogu iznositi i do više tisuća kuna.

Sve stoji, osim prisilnog ulaska i policije. Ovo vrijedi samo ako pružate otpor u nasilnom smislu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Da se nadovežem, dobila sam isti dopis...

Da li je za ovrhu na pokretninama potrebno imati drugačije rješenje o ovrsi ili se može postupati po istoj ovršnoj ispravi kojom su se pokušali naplatiti na FINA-i?

 

Kako izgleda taj postupak, odnesu iz stana što oni procijene da ima neku vrijednost ili?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Da li je za ovrhu na pokretninama potrebno imati drugačije rješenje o ovrsi ili se može postupati po istoj ovršnoj ispravi kojom su se pokušali naplatiti na FINA-i?

Potrebno je da sud donese rješenje o ovrsi na pokretninama.

prije 11 sati , kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Kako izgleda taj postupak, odnesu iz stana što oni procijene da ima neku vrijednost ili?

Popišu pokretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na brzom odgovoru! 

Znači dok sud ne donese rješenje oni ne mogu provoditi ovrhu na pokretninama?

Ja želim podmiriti dug prema njima, ali ovrhom na novčanim sredstvima, samo nisu prvi u redu naplate pa očito žele ubrzati postupak...

Što bi im ja trebala odgovoriti na taj mail, odnosno kakve su posljedice u slučaju da ne odgovorim?

Poštom nisam ništa zaprimila, sva komunikacija za sada je isključivo preko maila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Znači dok sud ne donese rješenje oni ne mogu provoditi ovrhu na pokretninama?

Da, tako je. S tim da pravomoćnosti ovog rješenja nije nužna da bi se ovrha provodila.

prije 23 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Što bi im ja trebala odgovoriti na taj mail, odnosno kakve su posljedice u slučaju da ne odgovorim?

Ništa nemojte odgovarati, a oni ako žele pokrenuti ovrhu na pokretninama, pokrenut će je odgovorili Vi ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ovrha na vozilu ide u sklopu ovrhe na pokretninama ili je potreban drugačiji postupak?

 

Naime, sve i da pokrenu ovrhu na pokretninama u stanu nemam ništa vrijedno što bi njima značajno pomoglo u naplati. Rabljeni namještaj koji više nije nov i televizor star 5 godina... Nemam ni umjetnina ni drugih vrijednih stvari. 

U slučaju da se ipak odluče za to, tko snosi troškove demontaže i transporta tih stvari? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

A ovrha na vozilu ide u sklopu ovrhe na pokretninama ili je potreban drugačiji postupak?

Nije u pitanju ista ovrha, tako da je i postupak drugačiji.

prije 12 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Naime, sve i da pokrenu ovrhu na pokretninama u stanu nemam ništa vrijedno što bi njima značajno pomoglo u naplati. Rabljeni namještaj koji više nije nov i televizor star 5 godina... Nemam ni umjetnina ni drugih vrijednih stvari. 

Oni to ne znaju sve dok sudski ovršitelj ne dođe popisati stvari.

prije 12 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

U slučaju da se ipak odluče za to, tko snosi troškove demontaže i transporta tih stvari? 

Ovrhovoditelj, a u konačnici ovršenik. Pogledajte čl. 135. Ovršnog zakona za popis stvari koje ne mogu biti predmet ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto onda ovrhovoditelj spominje auto kao predmet ovrhe? Da li je u pitanju samo metoda zastrašivanja ili?

"Još jednom Vas pozivamo Vas da se javite i dobrovoljno dogovorite plan otplate duga prije nego naše odvjetničko društvo započne proces pljenidbe na Vašim pokretninama(auto, laptop, mobitel, računalo...)."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Zašto onda ovrhovoditelj spominje auto kao predmet ovrhe?

Zato što može predložiti i ovrhu na motornom vozilu.

prije 2 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Da li je u pitanju samo metoda zastrašivanja ili?

Ne bih rekla, ako imate automobil u svome vlasništvu.

prije 2 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

"Još jednom Vas pozivamo Vas da se javite i dobrovoljno dogovorite plan otplate duga prije nego naše odvjetničko društvo započne proces pljenidbe na Vašim pokretninama(auto, laptop, mobitel, računalo...)."

Mogu predložiti ovrhu na pokretninama, ali i ovrhu na motornom vozilu. Oni su ti koji biraju koju ovrhu žele.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Koje mi je onda rješenje, jedino se dogovoriti s njima direktno kako ne bi pokrenuli ovrhu?

Da, dogovoriti obročnu otplatu.

prije 1 sat , kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Koliko prosječno traje postupak ovrhe na pokretninama da znam koliko imam vremena za riješiti taj problem?

Nema pravila, jer ovisi od suda do suda. U svakom slučaju sa popisivanjem pokretnina, ovrhovoditelj stječe založno pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija