Jump to content

Naplata kazne za kazneno djelo


prvo1

Preporučene objave

Osoba je dobila novčanu kaznu zbog kaznenog djela. Presuda je postala pravomoćna već prije više 1 godine. Do sad nije platila ništa. Piše 6 mjeseci da mora platiti. Trenutno je pokrenuta ovrha no ni to ne bude platila jer je zatvorila obrt i radi bez računa na crno. Dakle izvukla se bude sa radom za opće dobro? radi se o kazni od oko 13000kn. što je blaga kazna za počinjeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bok,

Nije se izvukla ta osoba. 

Nakon tocno (1) godinu dana od pravomocne presude i novcane kazne, koju ta osoba nije platila= ide zahtjev , koji Vi kao zrtva/ostecenik mozete dostaviti Sudu , koji je tu osobu osudio , da se pretvori u kaznu zatvora.

Jedino za NE PLACENE NOVCANE KAZNE Sud moze ili ce i po Vasem prijedlogu pretvoriti u kaznu zatvora.

Tako da se ta osoba nije izvukla .

A Vi iako predate taj zahtjev sudu i dalje pokusate preko ovrhe na pokretnine napr. ili direktno kod poslodavca na placu/ili HZMO na mirovinu direktno naplatiti svoju stetu , ako ste kao ostecenik dobili presudu da Vam kaznjena osoba mora platiti odstetu.

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na mirovinu direktno? Što to konkretno znači? nema mirovinu, ima cca 45 godina. Imala je kozmetički salon.

Jer osoba je bila zaposlena cca 15 godina, sad dok ovo traje zatvorila je obrt. Vjerojatno iz razloga da proba izbjeći plaćanje kazne i meni odštete.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Tko je, kako i na kojem predmetu pokrenuo ovrhu? 

 

Sud je pokrenuo ovrhu na temelju kazne koju mora platiti a još nije. Od pravomoćnosti presude prošlo je cca 13-14 mjeseci.

Plus pitanje, znam da su sud i DORH razmjenili par dopisa (ePredmet) nedavno vezano za taj predmet. Što bi to moglo biti?

Moja tužba za odštetu još je u tijeku, prošlo je cca 9 mjeseci od pokretanja ali za sad ne podiže poštu. Dobio sam doma dopis gdje sam morao platiti cca 120kuna za sudskog dostavljača jer pošta nije podignuta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, prvo1 je napisao:

Sud je pokrenuo ovrhu na temelju kazne koju mora platiti a još nije. Od pravomoćnosti presude prošlo je cca 13-14 mjeseci

Onda očito čekaju na naplatu.

prije 1 minutu, prvo1 je napisao:

Dobio sam doma dopis gdje sam morao platiti cca 120kuna za sudskog dostavljača jer pošta nije podignuta.

Što prije uplatite, to bolje jer ide sudska dostava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Onda očito čekaju na naplatu.

Što prije uplatite, to bolje jer ide sudska dostava.

Uplatio sam odmah, isti dan.

na ePredmet piše "Dopis - remisorno vraćanje spisa". Da se kao vraća da se utvrdi zakonitost postupka? Prema zakonu kazna za to što je napravila je 6 mjeseci do 5 godina zatvora, a oni su ju tako blago kaznili. I to dok je bila na uvjetnoj kazni zbog nasilja u obitelji.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , prvo1 je napisao:

Dakle nisu naplatili, što je neprihvatljivo jer znači da ne provode zakon, a ovo su pokrenuli tek nakon upita.

Provode, ali kada tko dođe na red za provedbu.

prije 54 minuta, prvo1 je napisao:

Pitanje je dal je to zbog toga jer sam ja muško a počinitelj žensko ili što je uzrok ne poštivanja zakona.

Odgovor ste naprijed dobili, a na ovako postavljeno pitanje svaki komentar je suvišan. Bar na ovom forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, Borbena7 je napisao:

Provode, ali kada tko dođe na red za provedbu.

Odgovor ste naprijed dobili, a na ovako postavljeno pitanje svaki komentar je suvišan. Bar na ovom forumu.

 

Ako su svi rokovi prošli, a reagirali su tek dok sam se obratio medijima pa su mediji uputili upit.
Da preformuliram pitanje onda.. jer odgovora nema zašto se zakon nije proveo u ovom konkretnom pitanju. Dakle kazna koja nije prema zakonu, i u kojem slučaju se zakon od strane DORH-a u sud-a može pravdati da nije proveden?

Što znači "Dopis - remisorno vraćanje spisa"? Od suda prema DORH

red na provedbu? ovisi li o zakonskim rokovima ili opterečenosti suda? 

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija