Jump to content

Problem pri iseljenju


Trazim.savjet

Preporučene objave

Postovani, molila bi savjet u sljedecoj situaciji. Nesto vise od 3 godine sam bila u najmu kuce sa dvoje malodobne djece, kuca je starija, u losem stanju. Pri useljenju nas je docekalo zaista prljavo, neuredno, pljesnivi zidovi, neokreceno. Meni je bilo hitno jer nismo djeca i ja imali gdje, tako da smo usli i polako smo mama i ja cistile i spremale, kupovali kojesta za plijesan da maknemo, pokusala sam prekrecit sama koliko je islo s obzirom da su zidovi u zaista losem stanju, bio je stari namjestaj koji je također smrdio po plijesni za koji su pristali da iznesemo i da unesem svoj namjestaj. Nisu niti u jednom trenu ponudili da nesto urede ili pospreme prije nego smo uselili. Bila su dva jaka potresa koja su napravila naravno neke sitne stete koje ja nisam odma uocila. Za sve preinake koje sam sama radila, oni su znali i vidjeli su. Naime sad sam trudna i prosli mjesec sam rekla da selim dalje u drugi stan, na sto su me prvo napali zasto odlazim u sred zime jer njima to ne odgovara. U ugovoru stoji da se mora najaviti 30 dana ranije, tako da je stanarina placena za 11 mj jos. Rekla sam da cu im ostaviti polog jer nisam u stanju trenutno da dopustam maltretiranje. Međutim, u ugovoru stoji da pri izlasku moram prekreciti, rekla sam da im ostaju novci od pologa de ta s time pokriju krecenje, sto njima ne odgovara. Zele da im placam jos kojekakve popravke i sređujem po kuci nesto sto je vec bilo pri ulasku u losem stanju ili nesto sto je otislo u potresu. Takoder su me napali za preinake koje sam radila, npr kupila sam linoleum, tepih itd, ofarbala sam karnise za zavjese, kuhinjske elemente sam obljepila folijom da izgledaju novije, ljepse.. oni su sve to vidjeli i znaju za to, a sad me napadaju i zele da se vrati kakvo je bilo. Također namjestaj koji smo iznesli, njihov, dali su dopustenje da se iznese a sad me napadaju da je njima to uhvatilo vlagu u supi i da sam ja kriva za to. Uglavnom, nižu mi troskove jedan na drugi i neznam vise sto mi je ciniti. Svi mi kazu da im ostavim polog i odselim radi sebe i djece. Zanima me dali bi sto pomoglo da to pokusamo rijesiti sudski? Jer polog sam odma rekla da im ostavljam, no oni zele prakticki da im renoviram sve prije odlaska. Ja sam vec odselila, odande, u drugom sam stanu. Oni imaju najamniju za 11 mj i polog. Molim savjet sto ciniti dalje, jer ovakav stres je posljednje sto mi treba u ovom stanju, a i financijski nisam u mogucnosti izdavati im toliko novaca za sve sto traze od mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, Trazim.savjet je napisao:

prosli mjesec sam rekla da selim dalje u drugi stan

Jeste li ovo napravili pisanim putem? Imate li dokaz da ste otkazali najam?

prije 32 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Rekla sam da cu im ostaviti polog

Koliki je taj polog? Imate li dokaz da su dobili polog?

prije 33 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Zele da im placam jos kojekakve popravke i sređujem po kuci nesto sto je vec bilo pri ulasku u losem stanju ili nesto sto je otislo u potresu.

Imaju li oni kakve dokaze o stanju pri Vašem useljenju?

prije 33 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Zanima me dali bi sto pomoglo da to pokusamo rijesiti sudski?

Ne, ako oni to žele samo neka pokreću postupak.

prije 34 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Ja sam vec odselila, odande, u drugom sam stanu. 

I oni Vas sada kontaktiraju radi naknade štete?

prije 35 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Oni imaju najamniju za 11 mj i polog.

Imate dokaz za to?

prije 35 minuta, Trazim.savjet je napisao:

U ugovoru stoji

Da li je ovaj ugovor ovjeren kod javnog bilježnika?

Molim sve odgovore. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otkaz o najmu cemo potpisati u petak, jer su dosad samo nabrajali sto zele da im platim, danas smo dogovorili da u petak potpisemo, prije su rekli da nemogu jer imaju termine kod doktora pa nece stici. 

 

Polog je 1200 kn, imam poruke u kojima smo pricali o pologu. Nazalost pismeno na papiru nemam. 

 

Nemaju nikakve dokaze, imaju tvrdnje svoje samo koje nisu istinite jer je bas jucer najmodavac u razgovoru spomenuo da se nesjeca kako je bilo kad sam uselila. Ali kad sam rekla da je nesto od ostecenja bilo takvo pri useljenju, onda tvrdi da nije i da sam ja kriva. 

 

Sto se tice suda, dali bi ja mogla ikako bolje proci i rijesiti ih se? 

 

Da, zovu ili mene ili mamu, traze majstore za sve i svasta i samo mi javljaju koliko ce me sta kostat. 

 

Imam uplatnicu stanarine kao dokaz. Sto se pologa tice, imam poruke.

 

Sto se tice ovjere kod javnog biljeznika, zaista nisam sigurna. Znam da je prijavljeno u poreznoj, jer je meni trebala prijava radi adrese. Doduse nisam ocekivala da ce doci do ovakvih problema pri iseljenju jer su uvijek nekako normalni bili. A sad kompliciraju sve sto mogu. 

 

Ukoliko bi ja rekla da zelim da me puste na miru i da podignu tuzbu protiv mene. Zanima me sto bi to znacilo za mene, koliko bi trajalo te koliko je isplativo? Ukoliko drugog rijesenja nema. Ja nezelim nikakve novce izvuci od njih, nego nezelim placati nesto sto smatram da nije na meni da placam.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Otkaz o najmu cemo potpisati u petak

Pošaljete im ga preporučeno s povratnicom i to je to. Što prije to bolje. U protivnom pazite što im potpisujete.

prije 7 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Polog je 1200 kn, imam poruke u kojima smo pricali o pologu.

Čuvajte te poruke, ako sadržajno mogu poslužiti kao dokaz da su primili polog.

prije 8 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Nemaju nikakve dokaze, imaju tvrdnje svoje samo koje nisu istinite jer je bas jucer najmodavac u razgovoru spomenuo da se nesjeca kako je bilo kad sam uselila. Ali kad sam rekla da je nesto od ostecenja bilo takvo pri useljenju, onda tvrdi da nije i da sam ja kriva. 

Nemojte se tipkati s njima na ove teme.

prije 8 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Sto se tice suda, dali bi ja mogla ikako bolje proci i rijesiti ih se?

Ne, to Vam ne treba. Uz navedeno može trajati godinama. 

prije 9 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Da, zovu ili mene ili mamu, traze majstore za sve i svasta i samo mi javljaju koliko ce me sta kostat. 

Pošaljite im otkaz ugovora o najmu i pisano u poruci ih upozoriti da Vas prestanu uznemiravati sa pozivima i porukama.

prije 10 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Imam uplatnicu stanarine kao dokaz. Sto se pologa tice, imam poruke.

Super. Čuvati kao dokaz.

prije 10 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Ukoliko bi ja rekla da zelim da me puste na miru i da podignu tuzbu protiv mene. Zanima me sto bi to znacilo za mene, koliko bi trajalo te koliko je isplativo? Ukoliko drugog rijesenja nema. Ja nezelim nikakve novce izvuci od njih, nego nezelim placati nesto sto smatram da nije na meni da placam.

Samo im još pošaljite kako sam navela otkaz ugovora o najmu, ali preporučeno s povratnicom za Vas. Ako budu zvali, upozoriti ih da Vas uznemiravaju i da ćete ih prijaviti policiji ukoliko nastave, a ako nastave, slobodno ih blokirate. Neka Vas tuže, pa neka dokažu svoje navode. 

prije 1 sat, Trazim.savjet je napisao:

Svi mi kazu da im ostavim polog i odselim radi sebe i djece.

Otprilike tako kako Vam i kažu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Da li je iz tih poruka vidljivo da su oni upoznati sa otkazanim najmom? Pitam, jer u ugovoru kaže da otkaz mora biti pisanim putem, a ovo bi bio pisani put. Uz navedeno, ovaj ugovor je istekao, jer je sklopljen na određeno vrijeme.

Da, vidljivo je da su upoznati s otkazanim najmom. 

Sto to onda tocno znaci? Jer ja im ostavljam polog, no oni traze veci iznos od pologa jer zele renovirati sve unutra. Kuca je zaista stara i dosta je lose stanje sto se tice zidova pa to iziskuje jako puno radova koji kostaju da bi se dovelo u normalno stanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, Trazim.savjet je napisao:

Da, vidljivo je da su upoznati s otkazanim najmom. 

Onda im ne morate slati pisani otkaz. Upoznati su. Dobili su plaćenu najamninu i još polog, ako im nije dovoljno neka svoja prava potražuju sudskim putem, te neka Vas prestanu uznemiravati. Doslovno im ovo napišite poruku kada Vas ponovno kontaktiraju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija